Musíme přitvrdit, velí po kolapsu Sparty Dvořák. Třígólový Vlach si vystaví puk

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Byl to jeho večer. Svým hattrickem ve třetí třetině zlomil Spartu a zařídil Bílým Tygrům vedení v semifinálové sérii. „Hattrick v play off se sice neděje každý den, nicméně je pro mě nejdůležitější naše první výhra,“ hlásí liberecký útočník Jaroslav Vlach.

Týden hokeje 2021

Po dvou třetinách platil na Spartě nerozhodný výsledek 1:1. Zkraje třetího dějství ovšem urostlý útočník nastartoval obrat severočeského celku. „Celá formace měla dobré střídání. Petr Jelínek dal krásnou křížnou nahrávku na Lukáše Dernera, který si na sebe šikovně přilákal gólmana. Kotouč se pak odrazil ke mně a já se ho snažil jen protlačit do brány,“ popisuje svou první ze tří branek.

Vlach totiž přidal ještě další dvě trefy a završil hattrick. „Mám skvělé spoluhráče, kteří mi góly umějí nachystat. Hlavní ale je, že hrajeme dobře jako tým,“ pochvaluje si.

Myslel už během utkání na tříbrankovou metu?Abych řekl pravdu, ani ne. Pořád jsem jen myslel na to, abychom vyhráli. V play off není nic důležitějšího,“ tvrdí osmadvacetiletý borec. 

Po třetím zásahu se na ledě dokonce objevila čepice. Od koho, když na stadion nemohou diváci? Patřila libereckým kustodům. „Jsou to dobří kluci, takže mě to nepřekvapilo. Bylo to od nich hezké, ale čepici jim nechám klukům,“ usmívá se.

S pukem to bude jinak. „Schoval mi ho Radan Lenc a předal mi ho po zápase. Někam si ho vystavím. Asi k medailím a dresům,“ přiznává Jaroslav Vlach.

To sparťané mají po kolapsu ve třetí třetině o čem přemýšlet, nebo snad raději ne? „Zápas hodíme rychle za hlavu,“ hlásí obránce Tomáš Dvořák. „V odvetě chceme být úspěšnější. Věřím, že pokud se budeme držet pokynů, máme šanci zvítězit,“ dodává jedním dechem.

Povede se Spartě v neděli odpoledne srovnat stav semifinálové série? „Hraje se o každý milimetr ledu, nikdo nikomu nedá nic zadarmo. V prvním zápase jsme udělali více chyb my, proto jsme prohráli. Ale díváme se dopředu. Pořád je to jen první zápas. Musíme ve všem přidat a zlepšit naši produktivitu,“ nabádá.

„Na ledě se párkrát vyostřily situace. To je ale play off, není to nic neobvyklého. Musíme hrát aktivně v útočném pásmu a nedělat zbytečné chyby před naším brankářem. Všichni musíme i přitvrdit. To je správná cesta k úspěchu,“ naznačuje zadák pražského celku.

Parádní bitvy v play off by si jistě zasloužily i bouřlivou kulisu, jenže diváci na tribunách nejsou. „Chybí nám a moc. Bylo by skvělé mít na ochozech aspoň část našich fanoušků, ale situace to bohužel neumožňuje. Nedá se nic dělat, pro všechny jsou podmínky stejné. Jedeme dál,“ uzavírá Tomáš Dvořák.

Sestřih utkání

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz