Musíme se vyšťavit, velí Baranka po první bouli. Hrbas trpěl na trestné

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

14. března 8:00

Jan Šimek

Přesně 14 sekund před koncem druhé třetiny dostal v přesilovce pět na tři nabito od svého slovenského parťáka Radoslava Tybora a parádní bombou srovnal na 2:2. Tribuny šílely radostí, Ivan Baranka ovšem svůj důležitý gól moc neslavil. „Vždy se raduji až po úspěšné zvládnutém zápase. Je příjemné dát gól, ale utkání nedopadlo v náš prospěch,“ hlásí vítkovický obránce. Ostravané nakonec Kometě po 70 minutách podlehli v prodloužení a ve středu se budou snažit srovnat stav čtvrtfinálové série.

Plekanec TELH

„Začalo se trochu pomaleji. Obě mužstva měla několikadenní pauzu bez zápasu. Přeci jen, když jdou zápasy v řadě rychle za sebou, je to automatické. Zhruba od poloviny první třetiny už utkání mělo dobré tempo. Bylo vyrovnané. Štěstí či hokejové umění se ale přiklonilo na stranu Komety,“ přiznává Ivan Baranka. „Nastupujeme proti úřadujícímu mistrovi, on je favoritem série. Svou kůži ale neprodáme lacino a tento zápas co nejrychleji hodíme za hlavu,“ doplňuje.

Parádní hokejové představení rozhodovaly přesilovky. Oba celky proměnily dvě. Pouze brněnský výběr jednou slavil ve hře pět na pět. „Věděli jsme, že speciální týmy budou rozhodovat. Bohužel v jejich případě přišel jejich gól v přesilovce v prodloužení, a tak bylo po zápase,“ mrzí slovenského zadáka.

„Na fauly si musíme dávat pozor. Každopádně hlavy nevěšíme. Celkově to byla z naší strany dobrá partie. Hodně věcí bylo dobrých. Teď je potřeba dobře zregenerovat a připravit se na další zápas,“ nabádá zkušený borec.

Ostravané po trefě Romana vedli, pak Kometa otočila skóre a byl to právě Baranka, který v závěru druhé třetiny srovnal na 2:2. Moc se ale neradoval. Skoro vůbec. „Vždy se raduji až po úspěšné zvládnutém zápase. Je příjemné dát gól, ale utkání nedopadlo v náš prospěch. Radši bych byl, kdyby dal gól někdo jiný a vyhráli jsme,“ povídá.

Vítězný gól brněnského útočníka Marcela Haščáka

V prodloužení mu zavařil Erat, který se kolem něj prohnal, a pak trefil tyčku. „Stíhal jsem ho, ale měl trochu výhodu. Je to top hráč celé extraligy a umí tyto situace využití. Šikovně se tam natlačil. Já už jsem stihl jen položit hokejku na jeho, aby střela byla co nejmíň razantní. Naštěstí to lízlo tyčku,“ pokračuje slovenský reprezentant. „Nemůžeme se dívat na dva nebo tři hráče. Když si dáme pozor na top hráče soupeře, góly budou dávat jiní. Musíme se koncentrovat na každého,“ dodává jedním dechem.

Co zlepšit směrem ke středečnímu duelu? „Musíme si dávat pozor na fauly, protože Kometa má nabitý kádr. V každé pětce má šikovné hráče. Umí si podržet puk a vytvořit si šance. Hráli jsme dobrý zápas. Musíme trochu zlepšit efektivitu a víc se tlačit do brány. Pěkné góly asi padat nebudou, rozhodují dorážky a teče,“ tvrdí Ivan Baranka.

Brňané ale prostor před brankou skvěle čistili. K mnoha dorážkám se Ostravané nedostali. „Když nás tam Brno nechce pustit, o to víc se tam musíme tlačit. To bychom měli do dalšího zápasu zlepšit. Je to play off – moment, na který jsme dřeli celou sezonu. Je potřeba se vyšťavit a nekoukat, jestli se další den hraje, nebo ne. V každém střídání je potřeba jít na maximum,“ velí.

Hrbas pykal v prodloužení: Nepříjemný pocit

Byl to on, který v nouzi podrazil Martina Zaťoviče a vyfasoval menší trest za podražení. V prodloužení pak Haščák trefil výhru Komety. „Byl tam rozjetý hráč. Jediné, co jsem mohl udělat, bylo skočit tam a zkusit mu vypíchnout puk, ale vzal jsem mu nohy,“ mrzí Marka Hrbase.

Z trestné lavice pak sledoval své čtyři parťáky, kteří marně odolávali brněnskému náporu. Ten pak vyvrcholil vítěznou trefou Haščáka. „Cítil jsem se špatně. Nebyl to příjemný pocit. Ještě horší bylo, když dali gól. Bohužel to dopadlo, jak to dopadlo. Ve středu je ale nový den,“ dívá se dopředu ofenzivě laděný zadák.

„Čekali jsme, že to bude vyrovnaný zápas. Rozhodovat budou maličkosti. Musíme dohrávat souboje – hrát agresivním stylem a tlačit se do brány. V play off padají góly z předbrankového prostoru,“ uvědomuje si vítkovický bek.

Podobně hovořil i útočník Ondřej Roman, který v úvodu zápasu poslal ostravský tým do vedení. „Počítali jsme s tím, že to nebude lehké. Trenér v šatně říkal, že určitě přijdou nějaké boule. První přišla hned nyní, ale dokázali jsme si, že jsme Kometě minimálně rovnocenným soupeřem. Určitě ji potrápíme. Doufám, že ve středu vyhrajeme,“ věří ofenzivní opora Vítkovic.

Sestřih HC VÍTKOVICE RIDERA - HC Kometa Brno

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz