Můžeme se posunout výš, hlásí po debutu Černý. Vlach věří v desítku

Foto: hokejkv.cz

V rámci 33. kola Tipsport extraligy zajel na led dvanáctých Karlových Varů lídr tabulky z Liberce. Zápas plný vyloučení nakonec zvládli Bílí Tygři, pro které to byla druhá výhra ve dvou dnech. Naopak Energie po dalším dobrém výkonu proti těžkému soupeři brala jen bod a dál se trápí v koncovce.

Nový fanshop

„U nás je to tak pravidelně, šance si vytváříme, ale nedáváme góly. Kdybychom proměnili alespoň šedesát procent šancí, tak jsme porazili o čtyři pět mužstev víc. Je to náš problém, na který musíme reagovat zlepšením obrany. Když nevyhráváme 6:1, tak musíme vyhrávat 1:0, 2:1, a podobně,“ kroutí hlavou Roman Vlach.

Přesto se Karlovarští za nic stydět nemusejí, proti Bílým Tygrům nastoupili velmi sebevědomě a aktivně. „Věděli jsme, že je Liberec první, že je to také bruslivé mužstvo, takže bylo potřeba se bruslením vyrovnat, což myslím, že se povedlo. Měli v nohách sobotní zápas, tak jsme toho chtěli využít. Škoda, že se nám to nepodařilo,“ mrzí devětadvacetiletého forvarda.

Západočeši vedli 2:0, ale náskok jim nevydržel ani do konce druhého dějství, když se Liberci povedlo zásluhou Jaroslava Vlacha a Petra Jelínka srovnat. Ani třetí část a následné prodloužení o vítězi nerozhodlo, ačkoliv k tomu bylo na obou stranách nemálo příležitosti, a tak přišla na řadu loterie. V nájezdech ukořistil bod navrch pro hosty úspěšní exekutoři Kvapil s Redenbachem.

Měli jsme na to Liberec porazit, má jasno Vlach

V lázeňském městě tím pádem zůstal jen bod, což je v momentální karlovarské situaci málo. „My jsme potřebovali tři body, posbírat toho co nejvíc, všichni kolem nás je sbírají. Je to tam natlačené, bude to až do konce boj. Samozřejmě i desítka je pořád ve hře a my chceme nahoru! Myslím, že na to máme, jen je potřeba možná chytit trochu nějaký lauf, udělat tři, čtyři zápasy,“ myslí si Vlach.

Premiéru v karlovarském dresu si odbyl útočník Jakub Černý, jenž na západ přišel z Litvínova. „Bylo to velice těžké utkání, Liberec je na koni a je vidět, že jim to klape. I v přesilovkách si tam házeli křižné nahrávky jak nic. My jsme to dobře odmakali, odbojovali. Tým ve Varech je bruslivý a myslím, že na tom se dá stavět. Jsou tady i šikovní kluci, kteří dokáží sehrát dobré situace, to sebevědomí by tu mělo být. I tím bodem ze zápasu s Libercem jsme si dokázali, že můžeme hrát se silnými týmy a že se můžeme v tabulce posunout někam výš,“ rozpovídal se po debutu Černý.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz