Mužstvo máme složené, hlásí Straka. Příchod Kanaďana do Plzně nevyšel

Foto: hcplzen.cz

Plzeňský kádr po sezoně prošel změnami, klub oznámil sedm příchodů a osm odchodů. Kouč Ladislav Čihák má aktuálně k dispozici 27 hráčů – tři brankáře, devět obránců a patnáct útočníků. Jak je se složením mužstva spokojený generální manažer klubu Martin Straka?

partneři českého hokeje

„Mužstvo máme složené, tam jsme na nic nečekali. Nějakou dobu byl stop stav, když jsme nevěděli, jak vše bude, avšak dva týdny zpátky už byl tým kompletní. Máme tady kluky, které jsme chtěli,“ prozrazuje v rozhovoru pro klubové stránky hcplzen.cz.

Indiáni přivedli do svých řad brankáře Dominika Pavláta, do obrany jeho parťáka z Chomutova Viktora Langa, navrátilce Davida Kvasničku či zkušeného Matěje Stříteského, a do útoku Pavla Musila s dalšími navrátilci Davidem Stachem a Filipem Suchým.

Výčet posil mohl být podle Straky ještě bohatší o jednoho borce ze zámoří. „Mohla tu být ještě jedna nová akvizice, měli jsme přislíbeného Kanaďana, ale nepovedlo se,“ potvrzuje šéf plzeňského klubu. „Na sezonu jsme však dobře připravení,“ doplňuje.

Plzeňští hokejisté trénují už čtvrtý týden. „Ještě je měsíc a půl čeká. Posléze si dají menší dovolenou a 27. července by měli začít trénovat na ledě. Všichni doufáme, že vše proběhne dle plánu a 18. září začne extraliga,“ říká k přípravám na sezonu.

Rozpočet by měl být v Plzni podobný jako loni. „Víceméně to bude stejné, na to jsme mužstvo poskládali. Posledních pět let se pohybujeme ve stejných vodách, nechtěli bychom nic měnit. I když doba bude zlá, věříme, že vše zvládneme,“ hlásí Straka.

Těší ho i nová pětiletá spolupráce s Autocentrem Jan Šmucler, které se tak zařadilo mezi hlavní sponzory plzeňského klubu. „My si toho moc vážíme, zvlášť v dnešním čase. Moc děkujeme,“ uzavírá Straka s tím, že další podpisy jsou na dobré cestě.

Aktuální kádr HC Škoda Plzeň

Brankáři:
Dominik Frodl, Kristián Kolář, Dominik Pavlát.

Obránci:
Vojtěch Budík, Peter Čerešňák, Michal Houdek, David Jiříček, Lukáš Kaňák, David Kvasnička, Viktor Lang, Matěj Stříteský, Roman Vráblík.

Útočníci:
Jan Eberle, Milan Gulaš, Matyáš Kantner, Jaroslav Kracík, Petr Kodýtek, Matěj Kolda, Jaroslav Kracík, Sebastian Malát, Tomáš Mertl, Pavel Musil, Jakub Pour, Filip Přikryl, Luboš Rob, David Stach, Petr Straka, Filip Suchý.

Příchody do HC Škoda Plzeň

Viktor Lang (Chomutov)
Dominik Pavlát (Chomutov)
Pavel Musil (Olomouc)
David Stach (Kladno)
David Kvasnička (Vítkovice)
Filip Suchý (Chomutov)
Matěj Stříteský (Karlovy Vary)

Odchody z HC Škoda Plzeň

Jaroslav Pavelka (Liberec)
Bohumil Jank (Hradec Králové)
Adam Jánošík (Oskarshamn, Švédsko)
Lukáš Pulpán (Karlovy Vary)
Miroslav Indrák (České Budějovice)
Martin Heřman (neznámo)
Vojtěch Němec (Znojmo)
Patrik Zdráhal (Litvínov)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz