Můžu být jiskrou, věří Krivošík. Ale je potřeba, aby se přidali další

Filip Krivošík | Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

4. prosince 2023, 19:57

Zdena Bobková

Nová akvizice Bruslařů se ve městě automobilů nestačila ani rozkoukat a už s týmem absolvovala víkendový program. V neděli si útočník Filip Krivošík (24) střihnul první domácí duel proti Olomouci. Ani v jednom zápase se ale týmu nedařilo a stále se tak trápí na samém chvostu extraligové tabulky.

Filipe, jak se udál váš příchod do Boleslavi? Kdo vás oslovil?
Volal mi sportovní manažer Martin Ševc, se kterým jsme dlouho hovořili. Kontaktoval mě už poměrně brzy a byli jsme spolu dlouho v kontaktu. Protože jsem ale měl v Košicích platnou smlouvu, mohl jsem odejít až 1. prosince. Proto jsem přišel až nyní.

Co si myslíte, že bylo hlavním důvodem, proč si vás Boleslav vybrala?
Myslím si, že v aktuální sezoně mám dobrou formu. V Košicích jsem odehrál dobré zápasy, byl jsem nejproduktivnějším Slovákem. Určitě to také záviselo na tom, že jsem veden jako český hráč, tím pádem nenavyšuji počet importů cizinců v týmu. Zkrátka si vše sedlo a jsem teď tady. (Filip Krivošík v mládežnických kategoriích hrál za Vyškov a Hodonín a není tedy posuzován jakožto cizinec, pozn. red.)

„Těšil jsem se, že udělám krok výš.“

Jaká jste měl před vaším příchodem do Boleslavi očekávání?
Těšil jsem se, že udělám krok výš. Česká liga je ve světě o dost víc preferovanější než slovenská. Mám rád, že jsem po svém angažmá ve Finsku šel opět do zahraničí. Čekal jsem, že to bude defenzivní liga, což mě nepřekvapilo. Myslím, že jsem, že umím obstát v obraně, takže jsem v klidu. Vím, že tým momentálně není ve formě. Přišel jsem, abych pomohl a dokázali jsme se z toho vykopat. Věřím, že se to v blízké době otočí.

Pokud byste se měl představit – nějakou svou charakteristickou vlastností – co by to bylo?
Myslím si, že dobře čtu hru, jsem bojovný typ, jsem dobrý v předbrankovém prostoru a zodpovědný.

V Tipsport extralize jste stihl naskočit už do dvou zápasů: v pátek proti Plzni, v neděli proti Olomouci. Jaké jsou poznatky z české soutěže?
Jak už jsem říkal, je to defenzivnější liga. Na Slovensku je to více otevřené, hraje se více do ofenzivy. Tady se klade důraz na to, aby se neudělala chyba. Tím pádem z toho pramení i méně šancí v zápase. V tom je asi největší rozdíl. A také v rychlosti. Nebudeme si nic nalhávat, je to rychlejší. Všichni tu šlapou, asi proto je česká liga preferovanější.

Mluvil jste o svém příchodu do Boleslavi s někým, kdo zde působil?
Ano, hodně kluků tady znám, mluvil jsem s nimi. A taky s Majom Lunťom (Mário Lunter, pozn. red.), který tu hrával minulý rok a my spolu hráli letos v jedné lajně v Košicích. Ptal jsem se ho, jak to tu chodí.

„Na Slovensku je to více otevřené, hraje se více do ofenzivy.“

V kolektivu jste velice krátkou dobu. Jak jste se zatím s týmem sžil?
To je těžké říct, zatím jsem v zápasech nastupoval s více spoluhráči. Nechci se skupinkovat ani v kabině, snažím se být v kontaktu s každým, abych nevytvářel nějaké špatné pocity v kabině. Snažím se být ke všem otevřený.

Košice vedou slovenskou ligu, Boleslavi v Tipsport extralize patří poslední místo. Takže přecházíte do úplně rozličně naladěného týmu. Poměrně velký skok, že?
Ano, ale věděl jsem, do čeho jdu. Loni jsem prožíval něco podobného, co tu kluci v Boleslavi prožívají teď. Mám s tím nějakou zkušenost. Možná i proto jsem proti tomu trochu odolný. A věřím, že dokážu klukům pomoct, ať už zkušenostmi, nebo třeba stylem hry.

Na týmu už je vidět i určitá deka. Můžete být impulsem, který týmu dokáže pomoct například psychicky?
Možná, ale určitě to není jen na mně, na jednom hráči. Můžu být jiskrou, ale aby oheň hořel, je potřeba, aby se přidali další. Rozhodně nechci říkat, že to teď bude stát celé na mně. Můžu přidat jiskru pozitivity, možná jiný úhel pohledu na věc. Na týmu je deka, něco jsme si k tomu řekli po zápase.

„Co se řeklo uvnitř, tady říkat nebudu.“

Ano, po utkání s Olomoucí jste byli v kabině dlouho za zavřenými dveřmi…
Co se řeklo uvnitř, tady říkat nebudu. Je potřeba ale říct, že každý jeden hráč v týmu chce vyhrávat. Nikdo sem nepřišel s tím, že bude prohrávat a snaží se pro to udělat maximum. Na každý tým občas spadne krize, momentálně je na nás. Ale jinak, než že budeme všichni hrát to, co máme – kompaktně a obětavě, možná i bolavý hokej – se to nespraví. Je to o nás všech a o přístupu.

Filip Krivošík

Filip Krivošík | Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz