Mým cílem je návrat do NHL, hlásí Adam Pineault po podpisu smlouvy s Allen Americans z CHL

2. září 2012, 7:33

Pavel Krupička

Zámořským soutěžím druhého sledu se s výjimkou AHL věnuje v České republice minimum pozornosti, tahle zpráva z Central Hockey League by ale mohla české fanoušky zajímat. Zvláště ty, jejichž srdce bije pro Pardubice. Adam Pineault (na snímku), který na východě Čech během svého dvouletého působení slavil mistrovský titul a třetí místo, podepsal pro nadcházející sezónu smlouvu s mužstvem Allen Americans.

Aplikace Tipsport extraligy

Americký útočník se vrací k hokeji po roční přestávce, během níž se věnoval své nemocné manželce Monique, které loni v létě diagnostikovali leukémii. Pineault byl v té době ještě smluvně vázán v Pardubicích, ale klub mu vyšel vstříc a ukončil s ním spolupráci. Rodák z Holyoke se vrátil domů do Spojených států a měl v plánu se znovu poprat o místo v NHL, kde v minulosti odehrál tři utkání za Columbus, nakonec ale splnění svého cíle odložil. A letos zvolil postupnou cestu.

„Věděl jsem, že bych se nedokázal soustředit na hokej, že by mé srdce ani má mysl nebyly na ledě. Když doma zažíváte takovouhle situaci, měli byste tam být. Nebyl bych schopný hrát,“ přiznává Pineault v rozhovoru pro list Columbus Dispatch. „Mým cílem ale je vrátit se zpět do NHL a udělám pro to všechno. Tohle je pro mě skvělá příležitost, Americans jsou velmi dobrý klub s velmi dobrým trenérem. Těším se, až budu zase zpátky na ledě.“

Mužstvo z Texasu povede od letošní sezóny někdejší útočník Detroitu, Montrealu a Minnesoty (North Stars) Steve Martinson, který má jako kouč ve sbírce pět titulů z West Coast Hockey League, která později splynula s ECHL, a jeden z United Hockey League. Allen Americans jsou pravidelnými účastníky play off CHL, kde působí třetí sezónou.

O motivaci k boji o další šanci v NHL, pro níž ho Blue Jackets objevili ve druhém kole draftu 2004, má Pineault postaráno. Když mu v dubnu umíral otec na rakovinu, řekl mu, jak moc lituje, že nemohl svého syna spatřit naživo v utkáních nejlepší hokejové soutěže na světě.

„Odehrál jsem v NHL tři zápasy, všechny za Blue Jackets, ale táta se ani jednou nemohl uvolnit z práce, aby mě viděl. Moc toho litoval. Zrovna v den, kdy zemřel, jsem mu řekl, že se dostanu zpátky do NHL a on bude mít lístky na ta nejlepší sedadla,“ vzpomíná Pineault. „Proto tu jsem. Tvrdě jsem celé léto trénoval, abych byl připraven. Mám štěstí, že dostávám tuhle šanci, a chci ji využít naplno.“

Roland Pineault už svého potomka neuvidí při hokeji nikdy, ale jeho uzdravující se snacha snad tuhle možnost dostane. V zimě obstála při transplantaci kostní dřeně a její stav se postupně lepší.

„Pořád musí brát třináct léků denně, ale vede si dobře. Vrací se jí síla a přibývá na váze, má z toho radost. Doufáme, že až podstoupí v říjnu po roce vyšetření vzorků tkáně, budou už stačit jen pravidelné měsíční prohlídky,“ tlumočí Pineault názory lékařů a v souvislosti se svým novým začátkem přidává i vlastní, hokejový: „Vzít si roční pauzu není na téhle úrovni nikdy ideální, takže to bude velká výzva, ale kdybych se v takové situaci ocitl znovu, zachoval bych se stejně.“

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz