Myslet na díru? Nehrajeme na rybníku, říká Zaťovič a nabádá k tlaku do brány

Martin Zaťovič před brankářem Stezkou | Foto: Vít Golda, hc-kometa.cz

Kometa měla do třetího čtvrtfinále snový start, když se dostala do vedení už po dvaceti sekundách zásluhou Zdeňka Okála. V patnácté minutě ovšem utkání přerušila díra v ledu, nehrálo se skoro hodinu. Krátce po návratu do hry ovšem Vítkovičtí vstřelili rozdílový gól a vedení už do konce zápasu nepustili.

„Samozřejmě nepříjemné, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Oni to měli úplně stejné,“ vrátil se brněnský kapitán Martin Zaťovič k situaci, která v letošní sezoně nastala na českých stadionech už poněkolikáté.

„Bylo to rozkouskované. Tím, že hrajeme doma, tak atmosféra vyletí na sto, hrajeme agresivně, všechno tlačíme do branky. Trochu nás to zbrzdilo, ale byl před námi celý zápas, nezvládli jsme to. Nehledal bych to v díře v ledu,“ nešel Zaťovič pro výmluvy.

Nad závadou rozhodně nešlo jen tak mávnout rukou, lídr brněnské kabiny ji odhadl na dvacet centimetrů s tím, že byla hluboká až na beton. Utkání ovšem chtěli všichni účastníci dohrát, což po jeho skončení potvrdili oba trenéři. „Šlo jen o to, aby to zmrzlo a někdo se tam nezabil,“ dodal Zaťovič.

„Šlo jen o to, aby to zmrzlo a někdo se tam nezabil.“

Na opravenou díru už dále nemyslel: „To nejde. Kdyby měl člověk v hlavě, že nemůže někam jezdit… Nehrajeme na rybníku, že je někde vysekaná díra a nemůže se tam. Hraje se normálně.“

Co tedy brněnský tým srazilo? „Góly z předbrankového prostoru. Play off je vyrovnané, hraje se o jeden dva góly a dneska jsme je dostali. Musíme si to pohlídat, bylo to uprostřed pásma – odtud nesmíme inkasovat,“ zhodnotil.

V závěru zápasu se domácím příliš nedařilo vytvořit si tlak, ze kterého by mohli vyrovnat. Moc to tentokrát nešlo ani v přesilovkách.

„Furt se to snažíme nahrát do lepší pozice nebo někam na mantinel, pak je to složité.“

„Myslím, že to ví všichni. Hraje se to tak celou sezonu, s tím si musíme poradit, musíme na to být nachystaní. Každý jde na video, na hodinu nebo na dvě, všechno se studuje, takže si myslím, že všichni ví všechno o všech,“ odpověděl Zaťovič na otázku, zda Vítkovičtí prokoukli systém brněnských početních výhod.

Před druhým domácím zápasem nabádá především ke zvýšení tlaku kolem Aleše Stezky. „Je tam málo provozu, málo střel. Furt to máme někde na prostředku hřiště, furt se to snažíme nahrát do lepší pozice nebo někam na mantinel, pak je to složité. Trefujeme hokejky a dlouho to trvá, takže rychleji do brány,“ vyzývá kapitán Komety.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz