Na helmě máme DYCKY MOST! vypráví Smolka. Proč nezůstal v první lize?

Foto: Facebook MOSTEČTÍ LVI

Ještě minulou sezonu hrál Pavel Smolka první ligu za Ústí nad Labem, od letošní sezony hájí barvy Mostu. S klubem, který před rokem hrál krajský přebor, postoupil do semifinále play off 2. ligy přes favorizovaný Jablonec a ve středu odstartuje sérii proti Sokolovu.

Chance liga na Hokejka TV

Porazili jste favorizovaný Jablonec 3:1 na zápasy a jste v semifinále.
Pocity jsou samozřejmě výborné. Dokázali jsme, že umíme hrát dobrý hokej, co platí i na soupeře, který nás v průběhu sezony s přehledem přehrával.

Co sérii rozhodlo?
Hrozně důležitá byla naše úvodní výhra v Jablonci. Myslím, že nikdo nečekal, že bychom tam mohli uspět. Nicméně jsme odehráli velice slušný zápas, který navazoval na naše výkony ze závěru základní části. První výhra nám dodala sebevědomí do dalších bojů. Dalším důležitým faktorem je celkový dojem našeho mužstva. Můžeme využít dobrých parametrů některých hráčů. Máme kluky, kteří jsou silově velice dobře vybavení a svým stylem hry usnadňují práci hráčům, kteří jsou produktivní a rozhodují zápasy.

Jak bylo těžké se oklepat z výprasku 1:9 ve třetím zápase?
Tak v první řadě jsme ten zápas museli hned hodit za hlavu. Myslím, že hned po utkání už všichni řešili čtvrtý domácí zápas, který mohl sérii ukončit. Protože přeci jen cesta do Jablonce není nic příjemného. Natož ji absolvovat třikrát za týden.

V posledním duelu jste debakl uštědřili naopak Jablonci. Bylo to pro vás zadostiučiněním?
Určitě. Hned od začátku bylo vidět, že nás předchozí zápas nijak nepoznamenal. Soupeře jsme k ničemu velkému nepustili a utkání jsme měli většinu času pod kontrolou.

„Oliver Štěpánek je za Hanyho adekvátní náhradou."

Z Mostu během přestupové uzávěrky odešla brankářská jednička Miroslav Hanuljak. Jak to tým ovlivnilo?
Já si myslím, že si bez něj nikdo brankoviště neuměl představit. Je to výborný gólman, který nám vychytal spoustu bodů. A navíc je málo brankářů, kteří si v dnešním hokeji s hokejkou dovolí to, co on. Nicméně ke konci sezony se klub rozhodl angažovat Olivera Štěpánka, který u nás odvádí výbornou práci a za Hanyho je adekvátní náhradou.

Je postup přes Jablonec o to cennější, když hokej v Mostě před dvěma lety začínal v podstatě od nuly?
Klub je sice nový, ale jsou tu hráči, kteří mají zkušenosti jak ze zahraničí, tak z vyšších českých soutěží. Proto bych úplně nepoukazoval na stáří klubu, ale na jeho schopnost poskládat konkurenceschopný kádr. A to se, myslím, povedlo náramně.

Jaký máte názor na fungování nově vzniklého mosteckého klubu?
Já osobně nemůžu říct vůbec nic špatného. Závazky vůči hráčům jsou plněny bez problému a zázemí, které je nám všem poskytováno je, řekl bych, nadstandardní. Je to jen odraz toho, že se vedení chopili lidé, kteří to myslí s naším hokejem vážně. Za to jim patří velké poděkování.

Jak byste porovnal současný klub v Mostě s tím, který hrával pod hlavičkou HC Most?
Dnes je v klubu úplně jiná atmosféra. Vznikla nová organizace, která plní závazky, kabina naopak klubu dělá radost svými výsledky. A tak by to dle mého mělo fungovat. Pro všechny je potom mnohem jednodušší se soustředit na svou práci.

„V Mostě vznikla nová organizace, která plní závazky."

Po angažmá v prvoligovém Ústí jste zakotvil právě zde. Proč jste si vybral zrovna druholigového nováčka?
Po sezoně v Ústí jsem dlouho řešil, jestli pokračovat v hokeji a pokud ano, tak kde. Most pro mě byl ideální varianta. Jsem z Litvínova a mám to sem jen pár kilometrů. Navíc jsem znal zdejší prostředí, trenéry a většinu kluků v kabině. V tomto ohledu to pro mě bylo vše mnohem jednodušší.

V první lize se vám dařilo, proč ten přesun o soutěž níže?
Dostal jsem se do věku, kdy už jsem o hokeji začal přemýšlet úplně jinak. V první lize to nebylo finančně úplně lukrativní a zároveň obrovsky časově náročné. Navíc jsem se rozhodl, že po letech začnu studovat a budu chtít svůj život směřovat k době, která bude následovat po kariéře.

Měl jste před sezonou nějaké nabídky z první ligy?
Ano, měl. Několik týmů mě kontaktovalo i v průběhu této sezony.

Prozradíte z jakých klubů?
Jednalo se o tři moravské týmy. Dál bych to nechtěl rozvádět.

V Mostě záříte, s 55 body jste vyhrál týmové bodování…
Samozřejmě z toho mám dobrý pocit, proto člověk hokej hraje. Aby ukázal, že má nějakou přednost, že je platným členem týmu. Nicméně je to i odraz výborné práce kluků kolem mě. Musím říct, že se tu sešla výborná parta. 

„Nedaleko Litvínova mám hokejovou střelnici, věnuju se mladým hokejistům."

Čím se vlastně živíte?
Momentálně studuji FTVS na Karlově univerzitě a věnuji se malým hokejistům. Celý život mě baví hokej. Dávat góly, hrát si s pukem. Proto, když se mi naskytla možnost pracovat s dětmi a rozvíjet jejich dovednosti, tak jsem neváhal. Provozuji nedaleko Litvínova hokejovou střelnici, která je zaměřená hlavně na střelbu a práci s hokejkou. Práce mě baví, trávím tam většinu svého času a rád bych se v tomto směru rozvíjel i nadále.

Velkým fenoménem se stal seriál České televize „MOST!“. Sledoval jste ho, případně kabina?
Sledoval. Tomu se nešlo vyhnout. Když v úterý na tréninku začal rozbor dílu z předchozího dne, tak byla nutnost ho vidět. Kdo neviděl, tak byl pár minut mimo.

Neslýchali jste od soupeřů v této souvislosti nějaké narážky?
Občas něco zaznělo, ale my jsme těm narážkám šli tak trochu naproti. Naše helmy zdobí samolepky DYCKY MOST!.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz