Na lačno sjezdovkou na Klínovec? Gólmani Energie viděli bílé myšky

Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

Karlovarští brankáři si zpestřili přípravu na novou sezonu 2020/21 výšlapem na nejvyšší vrchol Krušných hor. Byla to náročná šichta, na 1244 metrů vysoký Klínovec se totiž vydali přímo po sjezdovce.

partneři českého hokeje

Na vrchol vyrazila desetičlenná skupinka. Brankáře Filipa Novotného, Jana Bednáře, Patrika Hamrlu, Jakuba Kašpara, Adama Horáka a Václava Mokrého doplnili jejich kouč Pavel Kněžický, kapitán týmu Václav Skuhravý, vedoucí mužstva Radim Knápek a videotrenér Daniel Kubelka.

„Chtěli jsme udělat nějakou změnu v tréninku, trošku kluky okysličit. Počasí nám vyšlo, bylo chladno, dobře se dýchalo a nikdo se nezranil. Myslím, že to bylo pozitivní,“ hlásí pro klubový web kouč karlovarských gólmanů s tím, že jej potěšilo, jak si svěřenci se sjezdovkou poradili.

„Byl jsem překvapený. Kluci byli dobře oblečení a připravení. Dali jsme to ráno na lačno, aby trošku spálili přebytečné tuky, co v sobě mají. Jedli jsme až nahoře. Cestou trošku viděli bílé myšky, ale šlo to. Negativní reakce jsem neslyšel, takže byly jen pozitivní,“ culí se Kněžický.

Samotní gólmani takové zpestření letní přípravy přivítali. „Bylo to zase trošku něco jiného, jiný pohyb než běhat pořád na ovále nebo být v posilovně. Bylo to pozitivní,“ potvrzuje 17letý brankářský talent Jan Bednář, který přiznal, že ve volném čase do hor prakticky vůbec nechodí.

Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

„Bylo to pro mě víceméně poprvé, ale musím říct, že asi začnu do hor chodit, protože se mi to moc líbilo,“ dodává gólman, který vyhlíží draft NHL. Bylo by překvapením, kdyby na něm jeho jméno nezaznělo. Skauti jej v žebříčku gólmanů působících v Evropě zařadili na druhé místo.

„U brankářů je to trochu specifické. Nemám nějaké vysoké nároky. Vím, že v prvním kole určitě nebudu. Potom je to u gólmana víceméně jedno. Tam záleží, aby si mě vybrala dobrá organizace a abych se pak dál rozvíjel. Hlavně chci, aby si mě někdo vybral,“ přeje si Bednář.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz