Na Málka jezdí skauti z NHL, povídá Jenáček. Udrží Vsetín Machače?

Foto: hc-vsetin.cz

19. prosince 2020, 19:02

Ondřej Mach

Vsetín v rámci Chance ligy patří mezi kluby s nejvyššími ambicemi, probíhající sezona je ale pro všechny složitá. O aktuálních tématech se v obsáhlém rozhovoru pro klubový web rozpovídal asistent trenéra Luboš Jenáček.

Aplikace Tipsport extraligy

Valaši vánoční pauzu stráví v kontaktu s nejužší špičkou tabulky, momentálně okupují čtvrté místo s šestibodovým deficitem na první Jihlavu. Průběžné pořadí je ale velmi natěsnané, dvanáctý Havířov na Vsetín také ztrácí jen šest bodů.

Výkony týmu by se daly rozdělit na dvě části. Zatímco doma patří vsetínští mezi nejlepší celky v lize, venku to trochu skřípe: z osmi zápasů na stadionech soupeřů zvítězili jen dvakrát.

„Venkovní zápasy jsou pro nás nepovedené. Máme co napravovat a zlepšovat.“

„Venkovní zápasy jsou pro nás nepovedené. Máme co napravovat a zlepšovat. I v minulé sezoně jsme spoustu zápasů venku nezvládli. Na tom budeme pracovat, abychom byli doma úspěšní a z venku vozili více bodů,“ přitakává na webu hc-vsetín.cz Jenáček.

Tahle sezona je ale zkrátka jiná. Některé týmy v Chance lize by o tom mohly vyprávět své, vždyť na podzim skoro dva měsíce stály. Například Valaši pauzírovali od konce září až do 21. listopadu.

„Byla to taková druhá letní příprava a nebylo to pro nás příjemné.“

„Měli jsme sedmitýdenní stopku a začínali jsme znovu. Během pauzy jsme neměli možnost být na ledě a trénovali jsme na suchu. Byla to taková druhá letní příprava a nebylo to pro nás příjemné,“ přiznává Jenáček.

„Na druhou stranu, co tě nezabije, to tě posílí. Potrénovali jsme dobře a šli znovu na led a do zápasů. Začátek byl tuhý, ale doma jsme zápasy naštěstí zvládli. Venku už to bylo horší, a to obzvlášť v Třebíči a v Ústí nad Labem,“ pokračuje vsetínský asistent na webových stránkách klubu.

Foto: Martin Vojtěch Víta, hc-vsetin.cz

Trenérský štáb kromě venkovních výsledků ale trápí i jiné věci. Třeba zbytečné útočné fauly, které Vsetín podle Jenáčka několikrát málem stály zápas. Vedení proto muselo sáhnout ke krajnímu řešení.

„Mysleli jsme si, že se nebudeme muset snižovat k takovým věcem jako jsou pokuty. Dlouho jsme to oddalovali. Reagovali jsme na to tak, že ti, kterých se to týká a bylo to opakovaně, musí přispět do týmové kasy,“ hlásí asistent kouče Srdínka.

„Mysleli jsme si, že se nebudeme muset snižovat k takovým věcem jako jsou pokuty.“

Spokojenost naopak panuje s výkony mladého brankáře Jakuba Málka. „Je to mladý nadějný brankář a jezdí se na něj dívat skauti z NHL. To určitě něco znamená. Je i v širším kádru reprezentace a upozorňuje na sebe svými výkony. Svou šanci chytil za pačesy a chytá velmi dobře,“ oceňuje Jenáček.

„I David Gába měl zvlášť v první části sezony před koronavirem výborné zápasy. Možná mu nevyšly některé zápasy, jak by si on představoval, ale to nic neznamená a my mu věříme. Je to výborný parťák, a když nechytal tak Kubu Málka perfektně podporoval,“ dodává v rozhovoru pro web Valachů.

Klubu do konce roku pomáhal šikovný centr Patrik Machač. Jak to vypadá s jeho dalším působením na Lapači?

„Kladno drží karty a určuje, kde bude Patrik hrát. Pokud se nestane nic nepředvídatelného, tak Patrik u nás končí. Mrzí nás to, protože si to sedalo čím dál více a byl by pro nás platným hráčem. Nicméně Kladno asi nechce posilovat konkurenci,“ informuje Jenáček a připouští hráčské příchody.

„Pokud se nestane nic nepředvídatelného, tak Patrik u nás končí.“

„Do konce ledna se může něco stát. Myslím si ale, že na ten počet zápasů, co nám zbývá, je současných čtrnáct útočníků dost. Máme v záloze i několik juniorů. Pomůžeme si nejspíš z vlastních zdrojů,“ říká.

Teď si však vsetínští mohou vychutnat vánoční volno.

„Po dlouhé době nehrajeme přes svátky, letos to bude určitě poklidnější. Kéž by nasněžilo a mohli bychom třeba na běžky. Takže si odpočineme, ale zároveň dobře potrénujeme, abychom v další části sezony byli připraveni,“ zakončuje asistent trenéra Jenáček.

Foto: Martin Pavlík, hc-vsetin.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz