Na MS in-line hokejistů FIRS se představí i Tomáš Plekanec či Rostislav Klesla

2. července 2009, 3:02

hokej.cz redakce ČTK

Útočník Montrealu Tomáš Plekanec (na snímku) či obránce Columbusu Rostislav Klesla se představí na mistrovství světa organizace FIRS v in-line hokeji v italském Varese. Český tým bude útočit na pátou medaili za sebou a dělá si ambice na titul, na který dosáhl ve čtrnáctileté historii pouze jednou v roce 2007 v Bilbau. Ve Varese už hrají ženy a junioři, mužská část startuje v pondělí.

Nový fanshop

"Dali jsme dohromady tým, který je kvalitou srovnatelný s tím v Bilbau. Naším cílem je finále a věříme ve zlato," řekl na tiskové konferenci v Praze manažer reprezentace Martin Mecera. V patnáctičlenné nominaci je deset pamětníků triumfu ve Španělsku. "Cokoliv jiného než medaile by byl neúspěch," uvedl trenér Daniel Tvrzník.

Největší zastoupení v týmu má se šesti hráči čerstvý mistr in-linové extraligy Berounští Medvědi. Většina z nich patří či patřila i do kádru hokejistů Berouna. V brance se představí Martin Atlrichter, v útoku Petr Šinágl, Jan Besser, David Balázs a v obraně Martin Tvrzník a Aleš Zacha. Navíc necestujícím náhradníkem je Ladislav Vlček.

"Je možné, že se tam v průběhu týdne dostane, protože Tomáše Plekance čekají jednání o nové smlouvě s Montrealem a je možné, že bude muset během turnaje odjet. Na to jsme připravení," řekl prezident Asociace in-line hokejových klubů (AIHK) Jiří Besser.

Vedle Plekance mají další dva zástupce v týmu Čerti Kladno - beky Milana Tomana a Vladimíra Kameše. Poraženého finalistu nejvyšší soutěže Prozach Devils Zlín zastupuje kapitán hokejistů Českých Budějovic Ondřej Veselý a také Martin Vozdecký.

Do turnaje vstoupí český tým v pondělí od 16:00 proti Kanadě, v základní skupině pak v dalších dvou dnech narazí na Německo a Francii. Šampionát vyvrcholí 11. července. Některé účastníky MS ve Varese pak ještě čeká od 22. do 26. července start na Světových hrách na Tchaj-wanu. Na tzv. olympiádě neolympijských sportů bude Česko zastupovat i horolezectví, korfbal, kulturistika, orientační běh, parašutismus, plavání s ploutvemi a taneční sport.

V příštích letech se chystají i světové šampionáty v in-line hokeji do tuzemska. Jelikož má tento sport dvě různé zastřešující organizace, hrají se každoročně dvě mistrovství světa - pod FIRS (Mezinárodní federací kolečkového bruslení) a pod Mezinárodní hokejovou federací. Na obou akcích mohou hrát stejní hráči, v Česku mají společnou soutěž pod hlavičkou Asociace in-line hokejových klubů (AIHK).

Pro rok 2011 už získala AIHK šampionát IIHF, který se bude hrát v Pardubicích. V roce 2000 se konal v Hradci Králové. U FIRS se bude Česko ve Varese ucházet o turnaj v roce 2013. MS této organizace se hrálo v tuzemsku pouze v roce 2003 v Písku.

Nominace českých in-line hokejistů na mistrovství světa organizace FIRS v italském Varese (5.- 11. července):

Brankáři:
Martin Altrichter (Berounští Medvědi), Roman Handl (CPLV Dismeva Valladolid/Šp.).

Obránci:
Vladimír Kameš, Milan Toman (Čerti Kladno), Martin Tvrzník, Aleš Zacha (oba Berounští Medvědi), Rostislav Klesla (Reflex Zlín), Pavel Strýček (Mission Roller Brno).

Útočníci:
David Balázs, Jan Besser, Petr Šinágl (všichni Berounští Medvědi), Ondřej Veselý, Martin Vozdecký (oba Devils Prozax Zlín), Tomáš Plekanec (Čerti Kladno), Petr Sakrajda (Reflex Zlín).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz