Na MS v Bratislavě a Košicích se představí čtyři čeští sudí, Jeřábek nepojede

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

1. března 11:04

Adam Bagar

V nominaci na letošní mistrovství světa na Slovensku jsou hned čtyři čeští arbitři. V Bratislavě a Košicích se od 10. do 26. května představí hlavní sudí Martin Fraňo a Jan Hribik, mezi čárovými nechybí Miroslav Lhotský a Jiří Ondráček. Seznam 32 rozhodčích pro nejbližší světový šampionát zveřejnila IIHF.

MS U20 2020

Mezi nominovanými jsou zástupci třinácti zemí. Největší zastoupení čtyř rozhodčích budou mít Česko, Kanada, USA, Rusko a Finsko, tři arbitry pak vyšle Švédsko, dva Bělorusko a po jednom Švýcarsko, Německo, Dánsko, Rakousko, Velká Británie, Holandsko a pořádající Slovensko.

Fraňo a Lhotský popáté na MS, Hribik potřetí. Ondráčka čeká premiéra

Mezi nimi i Martin Fraňo, Jan Hribik, Miroslav Lhotský a Jiří Ondráček. Fraňo se představí už na pátém světovém šampionátu, stejně jako Lhotský. Hribika čeká třetí MS za sebou, Ondráčka premiéra. Mezi nominovanými tentokrát překvapivě není sedminásobný účastník MS Antonín Jeřábek.

Chybí i několik dalších známých arbitrů jako Konstantin Olenin, Mikael Sjöqvist, Jozef Kubuš, Mark Lemelin, Tobias Wehrli nebo Timothy Mayer. Nejzkušenějšími jsou Fin Aleksi Rantala a Rus Roman Gofman, oba se v květnu představí už na svém šestém světovém šampionátu.

Slováky zastupuje Stano, debutovat budou i Nikolic, Tufts a Romasko

Domácí arbitry bude zastupovat Peter Stano, premiéra na této vrcholné akci čeká ještě Manuela Nikolice, Jeremyho Tuftse a Jevgenije Romaška, který pískal NHL. Debutovat bude také pětice čárových, na Slovensku se představí i Brit Andrew Dalton a Nizozemec Joep Leermakers.

Nominace rozhodčích na MS v Bratislavě a Košicích (10. – 26. května 2019):

Hlavní rozhodčí:
Martin Fraňo, Jan Hribik (oba Česko), Mikko Kaukokari, Aleksi Rantala (oba Finsko), Oliver Gouin, Brett Iverson (oba Kanada), Roman Gofman, Jevgenij Romasko (oba Rusko), Tobias Björk, Linus Öhlund (oba Švédsko), Stephen Reneau, Jeremy Tufts (oba USA), Peter Stano (Slovensko), Manuel Nikolič (Rakousko), Gordon Schukies (Německo), Maxim Sidorenko (Bělorusko).

Čároví rozhodčí:
Miroslav Lhotský, Jiří Ondráček (oba Česko), Lauri Nikulainen, Hannu Sormunen (oba Finsko), Dustin McCrank, Nathan Vanoosten (oba Kanada), Gleb Lazarev, Dmitrij Šišlo (oba Rusko), William Hancock, Brian Oliver (oba USA), Andreas Malmqvist (Švédsko), Roman Kaderli (Švýcarsko), Dmitrij Goljak (Bělorusko), Rene Jensen (Dánsko), Andrew Dalton (Velká Británie), Joep Leermakers (Nizozemsko).

Zveřejněna byla už i nominace na MS divize IA, mezi čtrnácti rozhodčími figuruje jeden Čech. V Kazachstánu se představí hlavní Robin Šír.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz