Na německého soka se 7 nováčky, šestnáctka se ukáže ve Varech

Marek Slavík | Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Na další oficiální mezistátní termín si musí české reprezentace ještě počkat, ale nejmladší výběr se sejde i během vrcholících soutěží. Šestnáctka se v Karlových Varech dvakrát střetne s o rok starším týmem Mannhemu.

Jágr Chance liga

Naposledy se čeští mladíci vrátili z Finska se čtvrtým místem, teď může trenérský štáb Petra Hakena zase trochu zvolnit a vyzkoušet další hráče. Do Karlových Varů si pozval jen několik prověřených opor, zbytek tvoří jména s menšími či žádnými reprezentačními zkušenostmi.

Poslední zmínka se týká sedmi hráčů, kteří se zatím objevili maximálně na tréninkových kempech, ale teď je čeká první zápas za národní tým. Jsou to brankáři Patrik Hamrla ze Zlína a Štěpán Zlatnický z Havířova, v obraně pak hradecký Matěj Pinkas a v útoku zlínský Lukáš Chludil, liberecký Adam Měchura, šumperský Jan Kučera a kladenský Samuel Chrenka.

Hokejisté poměří síly s výběrem Jungadleru Manhheim do 17 let. Loni se s ním utkala česká sedmnáctka a vyhrála 3:2 po nájezdech a 6:1, teď bude zajímavé sledovat, jak na tradičně fyzicky dobře disponované Němce vyzraje mladší ročník. Mannheim patří mezi nejlepší týmy v zemi, aktuálně bojuje o titul v elitní šestce, kde je odskočený jen Kolín nad Rýnem.

Zápasy se hrají v karlovarské Realistic Areně v pondělí 11. března od 17 hodin a v úterý 12. března od 12 hodin. Hráči se pak vrátí do klubů na poslední, čtvrteční kolo nadstavby ELIOD Extraligy dorostu. Play off jim odstartuje v neděli.

Patrik Fajmon

Patrik Fajmon | Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Nominace českého týmu

Brankáři:
Patrik Hamrla (Zlín), Štěpán Zlatnický (Havířov).

Obránci:
Matěj Pinkas (Hradec Králové), Stanislav Kunst (Vsetín), Patrik Fajmon (Kometa Brno), Filip Šindelek (Zlín), Martin Böhm (Liberec), David Moravec (Jihlava), René Smolka (Vítkovice), Jiří Ticháček (Rytíři Kladno).

Útočníci:
Šimon Marha (Hradec Králové), Jan Půček (Vsetín), Martin Ryšavý (Přerov), Marek Slavík (Litvínov), Jakub Kos (Kometa Brno), Lukáš Chludil (Zlín), Adam Měchura (Liberec), Oskar Haas (Mladá Boleslav), Daniel Herčík (Pardubice), Marek Brada (Vítkovice), Jan Kučera (Šumperk), Dominik Soukup (Plzeň; jen 1. zápas), Petr Lukeš (České Budějovice; jen 1. zápas), Samuel Chrenka (Rytíři Kladno; jen 2. zápas).

Realizační tým:

Hlavní trenér: Petr Haken
Asistenti trenéra: Václav Eismann a Richard Žemlička
Trenér brankářů: Jiří Sklenář
Hospodář: David Merc
Lékař: MUDr. Tomáš Madrý
Video trenér: Lukáš Mensator

Program zápasů (Karlovy Vary)

Pondělí 11. března:
17:00 Česko "16" – Jungadler Mannheim "17"

Úterý 12. března:
12:00 Česko "16" – Jungadler Mannheim "17"

Martin Böhm

Martin Böhm | Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz