Na Vysočině přijdou o derby. Co říkají manažeři na návrh 2. ligy?

Foto: Markéta Křížová, bkhb.cz

29. května 10:09

Pavel Mandát

Druholigové kluby na čtvrtečním aktivu navrhly formát soutěže pro příští sezonu. Co na něj říkají někteří manažeři?

partneři českého hokeje

Onen formát počítá s třemi skupinami. V nich bude 24 klubů rozdělených na základě regionálního principu. Každá skupina bude mít osm účastníků. Základní část se odehraje šestikolově. Každý tým proto absolvuje 42 střetnutí.

Samotné hlasování skončilo ve prospěch vítězné varianty poměrem 15:9. Zvolený návrh podporuje kupříkladu šéfka Hodonína Jana Gajošová. Ta se prostřednictvím SMS zprávy vyjádřila, že Drtiči souhlasí se schváleným modelem tří ligových skupin.

„Byl jsem pro odhlasovaný systém. Matematicky vyjádřeno je to lehce kladná nula."

Stejný názor zastávají také v Kopřivnici, o čemž server hokej.cz informoval manažer Jaroslav Hrubý. „Byl jsem pro odhlasovaný systém. Matematicky vyjádřeno je to lehce kladná nula,“ říká kopřivnický boss. Severomoravané se tak mohou těšit na tradiční regionální derby i nové výzvy. Ty představují soupeři z Velkého Meziříčí a Znojma.

Pro vítězný formát hlasovala také Příbram. Největší překvapení loňského druholigového ročníku spřádá plány, jak být letos ještě silnější. K tomu má Středočechům pomoci ještě loni extraligový útočník Michal Dragoun. Nejen na něj se budou moci těšit fanoušci ve skupině Jih. „Jsme s tím v pohodě. Těšíme se na derby s Táborem, Pískem i na nové soupeře. Pro nás zvítězila nejlepší varianta. Po hokejové i ekonomické stránce to dává smysl,“ líčí manažer Příbrami Miroslav Bláha.

„Pro nás zvítězila nejlepší varianta. Po hokejové i ekonomické stránce."

Naopak zklamání zavládlo na Vysočině. Bez výjimky. Představitelé tamních účastníků druhé ligy doufali ve vítězství druhé varianty.

„Nejsme spokojeni. Přijdeme o derby,“ hlásí manažer havlíčkobrodských Bruslařů David Kozlík mladší. Má pravdu. Celek z Kotliny byl totiž jako jediný zástupce Vysočiny přidělen do skupiny Jih. „Nejbližší soupeř je pro nás prakticky Tábor, což je nějakých osmdesát kilometrů. Z pohledu ekonomické nákladnosti jsou pro nás obě varianty dost podobné. Ale kvůli sportovním aspektům jsme chtěli čtyři skupiny. Zápasy se Žďárem nad Sázavou, Velkým Meziříčím nebo Znojmem by byly hodně atraktivní. Rozhodnutí každopádně respektujeme, popereme se s ním,“ uzavírá Kozlík.

„Chtěli jsme čtyři skupiny. Takhle přijdeme o derby. Nejbližší soupeř je pro nás Tábor, což je nějakých osmdesát kilometrů."

Se svým kolegou souhlasí taktéž žďárský Miloslav Šimon. „My jsme chtěli čtyři skupiny. Mrzí mě, že se letos nepotkáme s Michalem Konečným. Po oznámení jeho angažmá v Havlíčkově Brodě jsme se těšili na společné souboje. Špičkovali jsme se, bohužel k nim nedojde. Mně se líbil model, který tu byl před pár lety. V něm jsme většinu zápasů odehráli s kluby v těsné blízkosti, pak jsme se navíc podívali i na Moravu,“ dodává Šimon.

Foto: Veronika Braunová-Lénartová, hcmb.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz