Nabídka z Hané? Kývl jsem hned, říká Klimek. Dobře, že Sparta Kruppa podržela

Foto: Michaela Martinárová, hc-olomouc.cz

25. května 2019, 10:11

David Jahoda

Útočník Lukáš Klimek po šesti letech na Spartě slyšel: „Už s tebou nepočítáme“. A tak se musel poohlídnout jinde. Když mu pod ruky přiletěla nabídka z Hané, dlouho se nerozmýšlel. „Na Olomouc jsem měl samé dobré reference a navíc jsem se přiblížil domovu,“ prozradil ostravský rodák. Jaké známé tváře v kabině Kohoutů potká, jak se ohlíží za minulou sezonou a proč je dobře, že Sparta podržela trenéra Kruppa?

Fanshop národního týmu

Co rozhodlo pro Olomouc?
Ve Spartě mi už nenabídli smlouvu a naskytla se možnost jít sem. Já jsem neváhal a kývl jsem na to téměř hned. Líbil se mi mančaft, hrál výborně. Roli hrál i faktor, že jsem z Ostravy a mám to z domu v dojezdové vzdálenosti. Na Olomouc jsem měl samé dobré reference a navíc jsem se přiblížil domovu.

Být blíž domovu vás lákalo hodně?
Po zápasech přespíme tady, ale většinou budeme jezdit do Ostravy. Bavil jsem se s klukama to dojíždění není vůbec hrozné. Kolem čtyřiceti minut, to jsem jezdil někdy i v Praze z domu na zimák. Na to jsem tak nějak zvyklý (usmívá se).

Ve Spartě i Vítkovicích jste se potkal s trenérem Zdeňkem Motákem. Byl on tím hlavním důvodem, proč jste tady?
Samozřejmě to taky hrálo roli, že ho znám. Víme, co od sebe očekávat. Ale hrálo roli více faktorů. Když přišla nabídka z Olomouce, tak jsem byl strašně rád.

» Potvrzeno. Jakub Galvas bude hrát za finský Jukurit

Co si od angažmá na Hané slibujete?
Poslední dva roky se tady hrál výborný hokej a dvakrát to skončilo ve čtvrtfinále. Každý má cíl a sen to posunout o krůček dál. To by bylo moc pěkné. Musíme za tím jít ale postupně a tvrdou prací. Těším se na to, jaké to tady bude. Mám chuť pracovat, ukázat se a hrát dobře.

Jak se vám v Olomouci hrálo jako soupeři?
Tady se mi hrálo vždycky dobře, byla tady vždy dobrá atmosféra a to ani nemusí být úplně plno. Stačí, když přijde tři a půl tisíce fanoušků, tak udělají super atmosféru. Když takový počet přijde do O2 Areny, tak si říkáte, že tam nikdo není. Tady vždycky byli výborní fanoušci, Olomouc pořád hnali a já doufám, že to tak bude i dál.

„Dvakrát to skončilo ve čtvrtfinále. Každý má cíl a sen to posunout o krůček dál. To by bylo moc pěkné.“

V olomoucké kabině jsou bývalí hráči Sparty či Vítkovic, takže jste asi narazil na dost známých tváří, že?
Čtvrtinu kluků znám, nepřišel jsem úplně do cizího prostředí. Na prvním tréninku jsme si zahráli florbal, fotbal a byla to sranda. I když to bylo docela náročné a celkem jsme se zadýchali. Řadil bych to mezi náročnější začátky letní přípravy.

Jak se ohlížíte za svou poslední sezonou ve Spartě?
Byla taková všelijaká. Měli jsme dobrý začátek, kdy jsme se vyšvihli nahoru. Pak jsme měli hodně zraněných a rozbilo se to, co fungovalo na začátku. Pak jsme se dali do kupy, ke konci jsme už hráli dobrý hokej. V předkole play off jsme hráli nejlepší hokej za celou sezonu. Byli jsme lepší než Vítkovice, bohužel jsme to nevyjádřili gólově, Bartošák nás vychytal.

Jak na vás zapůsobil trenér Uwe Krupp?
Vyzařuje z něj přirozený respekt. Má dva metry, je to chlap jak hora a něco dokázal. Má Stanley Cup a jeho kariéra je neuvěřitelná.

» Mora už dře. Přípravu chce ozvláštnit i ve vojenském prostoru

Je podle vás správné, že ho Sparta podržela?
Pro Spartu je podle mého dobře, že tam zůstal. Něco tam začal budovat, a kdyby to po roce skončilo, tak by to asi nemělo moc smysl. Je to dobrý trenér a myslím, že to ještě ukáže.

Ale noční trénink jste před ním asi nezažil, že?
Bylo to poprvé a doufám, že taky naposledy (směje se).

Stěhujete se z moderní O2 areny do stařičkého zimáku. To bude docela změna, ne?
Je to trošku něco jiného. Člověk cítí, že je tady větší zima (usmívá se). Ale myslím, že to nebude žádný problém. Když se hráč začne hýbat, tak je mu hned teplo. A někdy až moc.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz