Nahodil se na Hané zabydlel, rozjede se bodově? Moc chci, říká a žasne nad partou

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

1. srpna 2019, 17:51

David Jahoda

Když všechno sedí, jak má, dokáže s pukem velké věci. V Pardubicích, kde během tří sezon nasbíral víc než 100 bodů, by mohli vyprávět. Po turbulentním angažmá v Brně teď útočník Lukáš Nahodil vstupuje do sezony zase v klidu a v pohodě. V týmu olomoucké Mory už se zabydlel, cení si skvělé party a na ledě by se rád rozpomněl na časy minulé.

Týden hokeje 2022

V Olomouci už si nemusí na nic zvykat, strávil tam téměř celou minulou sezonu. Vždyť ke Kohoutům se stěhoval už v říjnu, po pouhých šesti zápasech za brněnskou Kometu. Nyní se ale na rozdíl od minulého ročníku s Hanáky účastní předsezonní přípravy. „Je lepší to s klukama absolvovat celé od začátku. Dělá se sranda a je to prostě bomba,“ přitakává 31letý centr.

Během základní části, v níž ho trápily i zdravotní problémy, zaznamenal za Olomouc v 30 zápasech 10 bodů. Žádná pecka na hokejistu jeho kvalit.

„Pro každého hráče je specifické, když změní prostředí. Každý se v něm musí trochu rozkoukat,“ uvádí. „Poznával jsem nové lidi, i když spoustu z nich, ať už z Třebíče, nebo odněkud jinud, jsem už znal,“ vzpomíná na adaptaci.

Foto: Roman Turovský, hcskoda.cz

Postupem času ale jeho forma šla nahoru. V play off ukázal, co v něm je. Během sedmi duelů čtvrtfinálové série proti Plzni zapsal čtyři body (3+1). Rád by v tom pokračoval hned od úvodu blížící se nové sezony. 

„Hrozně bych chtěl bodovat pravidelně. Dřív, když jsem byl v Pardubicích, se mi to dařilo,“ připomíná angažmá na východě Čech. Hlavně poslední tři ročníky se mu tam náramně povedly. Patřil k nejproduktivnějším hráčům Dynama, dvakrát v základní části dosáhl na hranici 30 bodů a dohromady mu během zmíněného období naskákalo do statistik 102 kanadských bodů. 

„Hrozně bych chtěl bodovat pravidelně. Dřív, když jsem byl v Pardubicích, se mi to dařilo.“

To ho vyneslo ke smlouvě v Kometě, kde to ale prostě a jednoduše nešlo. V první sezoně za Brno nedal ani gól a místo jízdy za obhajobou dohrával ročník v Mladé Boleslavi. Navzdory slibnému startu minulého ročníku se následně z jihu Moravy brzy stěhoval. Tentokrát už definitivně.

„Když jsem byl v Brně, tak jsem se docela trápil. Z osobního hlediska mi to nešlo tak, jak bych si představoval. Od toho se to pak vyvíjelo dál,“ ohlíží se za nevydařenou štací.

Od té chvíle už ale uběhl nějaký čas a Nahodil je odhodlaný předvést svůj hokejový um zase v plné parádě. „Určitě chci týmu bodově pomoct. Když se bude vyhrávat a já budu se svojí hrou spokojený, bude to super,“ přeje si. „Nejdůležitější ale je, aby se vyhrálo. Pokud mi trenéři přidělí roli – i když se to asi nestane – ať dohrávám protihráče a lítám po ledě, přijmu to,“ tvrdí kolegiálně.

Partu jako v Olomouci jsem nikde jinde nezažil 

Ostatně kolektiv v olomoucké kabině mu dává slibné zázemí pro to, aby se cítil dobře i na ledě. „Z tohohle hlediska je to neskutečné. Jsem z toho úplně nadšený. Takovou partu jsem snad nikde nezažil, a to už jsem těch – ať už extraligových nebo prvoligových celků – prošel dost,“ říká přesvědčivě.

Do herní pohody se může rodák z Třebíče dostat už ve čtvrtek, kdy Hanáci v prvním přípravném zápase na novou sezonu doma vyzvou kazašský Arlan Kokšetau. Mora za sebou bude mít deset dní na ledě. Je to dost? „V pátek po zápase si asi řekneme, jestli to stačilo, nebo ne. Myslím si ale, že deset dní stačí,“ uzavírá dvojnásobný extraligový šampion s Pardubicemi. 

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz