Nahodil trefil další výhru Mory: Ale čeká nás těžká práce. Co řekl o Gulašovi?

Foto: Milan Podpera, hcplzen.cz

12. března 2021, 9:55

Matěj Vybíral

Takový vývoj série si olomoučtí hokejisté možná ani nepředstavovali. „Chtěli jsme v Plzni vybojovat aspoň jeden zápas, máme dva. Co víc si přát,“ září útočník Lukáš Nahodil po druhém zápase předkola play off. Olomouc na ledě Západočechů vyhrála 3:2 a v sérii vede překvapivě 2:0. Šťastným gólem utkání rozhodl právě Nahodil.

Týden hokeje 2022

Mora vyrukovala na soupeře stejně jako ve středu. A po skvělém úvodu vedla 2:0. „Nečekali jsme, co bude hrát Plzeň. Stále chceme hrát nepříjemný hokej, kterým se prezentujeme celou sezónu. Někdy taktika nevychází, teď v nejdůležitější fázi sezony naštěstí ano,“ raduje se Lukáš Nahodil.

Škoda sice dvoubrankový náskok hostů snížila, ale ve 26. minutě se prosadil šťastnou trefou právě dvaatřicetiletý centr. Při přečíslení dvou proti jednomu přihrával na Vojtěcha Tomečka, ale obránce David Kvasnička si puk srazil do sítě. „Měli jsme dost štěstí. Ale v první třetině jsme odvolali faul, tak nám to asi hokejový bůh vrátil,“ připomíná moment fair play svého spoluhráče Petra Koloucha.

Indiáni sice znovu v závěru tlačili, snížili, ale vyrovnat už nedokázali. Olomouc tak vyhrála 3:2. Vítěznou branku a vedení 2:0 v sérii si Nahodil vysnil. „Zdálo se mi, že dám gól,“ směje se rodák z Třebíče. „Jsme nadšení, vezeme domů dvě výhry!“

První formaci Olomouce se obzvlášť daří. Sám Nahodil už v sérii nasbíral gól a tři asistence. „Je samozřejmě super, že se nám daří. Ale zrovna přišel pan trenér, tak se nemůžu hodnotit,“ usmívá se. Vzápětí dodává, že vůbec nezáleží, kdo body nasbírá. „Hrajeme jako tým a vzadu nás drží skvělý Braňo,“ chválí gólmana Konráda.

Nahodil speciálně vyzdvihl výkon celého mužstva. „Jako celý tým táhneme za jeden provaz. Nejen hráči, ale i trenéři, kustodi, fyzioterapeut…“ říká. Avšak ví, že i přes skvělý start série nemá Mora stále nic jistého. „Ještě nás čeká těžká práce. Musíme zůstat pokorní a hlavou nelétat v oblacích. Příště zase může být o gól šťastnější Plzeň, ale uděláme vše pro to, aby se tak nestalo,“ slibuje.

„Média vůbec nečteme. Víme, že jsme postoupili z 12. místa, ale že bychom se vnímali jako outsideři, to ne. A momentálně za nás mluví výkony.“

Podle statistik a analýz před sérií se předpokládal jasný postup Plzně. Roli outsidera si ale Hanáci nepřipouštěli. „Média vůbec nečteme. Samozřejmě víme, že jsme postoupili z 12. místa. Ale že bychom se vnímali jako outsideři, to ne. A momentálně za nás mluví výkony,“ doplňuje Nahodil.

Olomoučtí zatím eliminovali silný plzeňský útok, který v posledních třech zápasech základní části nasázel 21 gólů. Elitní formace s Milanem Gulašem dokonce čeká na první bod v sérii. „Milan je asi nejlepší hráč extraligy. Dáváme si na něj pozor. Ale Plzeň má celý kvalitní tým, takže do obrany musíme hrát i nadále skvěle celou dobu,“ velí Nahodil směrem do dalších zápasů.

Sestřih utkání

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz