Nahoru a dolů. Dali jsme jim moc šancí, ví Krejčík po utkání s Dány

Jakub Krejčík | Foto: Jakub Knap

Čtvrtý zápas, čtvrtý bodový zisk. Národní tým na mistrovství světa zatím v každém zápase dosáhl na body. Tentokrát si v dramatickém a gólově bohatém utkání vyšlápl na Dány, které porazil 7:4. „Člověk má v hlavě, že tyhle zápasy musí vyhrát. Čím vyrovnanější utkání je, tím více nervy pracují,“ míní obránce Jakub Krejčík.

Utkání i přes jednoznačný výsledek totiž svěřenci trenéra Radima Rulíka neměli celou dobu pod kontrolou. Dánové vstřelili úvodní gól, navíc dokázali dotáhnout ztrátu z 1:3 na 3:3. „Možná jsme jim dali zbytečně moc šancí, dostali nás pod tlak. Jsme ale rádi, že jsme utkání zvládli,“ těší Krejčíka.

V úvodní třetině mohla česká reprezentace odskočit, ve 13. minutě měla k dispozici hned dvojnásobnou přesilovou hru. „Myslím si, že jsme ji měli využít. Trochu zbrkle jsem v ní vystřelil, když jeden z Dánů měl zlomenou hokejku,“ zamýšlí se Krejčík. 

Celkově diváci v O2 areně přihlíželi hned jedenácti brankám. „Možná to chtělo trochu více klidu. Bylo to nahoru a dolů,“ míní. „Dostat čtyři góly není úplně ideální. Nechci shazovat Dánsko, ale kdybychom hráli s jinými týmy a daly nám čtyři branky, těžko můžeme pomýšlet na vítězství."

„Dostat čtyři góly není úplně ideální. Nechci shazovat Dánsko, ale kdybychom hráli s jinými týmy a daly nám čtyři branky, těžko můžeme pomýšlet na vítězství."

Pozitiva pak můžou hráči národního týmu hledat v ofenzivě. Svůj první gól na turnaji zapsal i Dominik Kubalík. „Máme radost za všechny, kteří dají gól. Když jste střelec, jste rád, že se prosadíte a spadne to z vás. Doufáme, že to Dominik rozjede,“ přeje si bek ve službách pražské Sparty. 

Aréna, která hostí letošní světový šampionát, mu tak není cizí. Navíc na české zápasy zatím pokaždé bylo vyprodáno. „Fanoušci jsou skvělí. Musíme jim poděkovat, jak nás podporují a v jak hojném počtu chodí,“ líčí Krejčík.

Tentokrát mezi příznivci nechyběla ani jeho žena se synem. „Přišla manželka i s malým, hrálo se odpoledne, tak mohli dorazit oba,“ dodává radostně Krejčík.

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz