Náhrada za Hovorku? Motor si na Floridě vyhlédl statného Kanaďana

Will Reilly | Foto: hcmotor.cz

Defenzivní linie Českých Budějovic se rozrůstá o kanadského beka Willa Reillyho, který přes oceán zamíří ke svému prvnímu evropskému angažmá. S Motorem se dohodl na ročním svazku s variantou opce.

„Snažili jsme se najít typologicky podobného hráče jako byl Mikuláš Hovorka, což není vůbec snadné, ale Will Reilly to pro nás splňuje,“ vysvětluje přestup sportovní manažer Jiří Novotný.

A zatímco jihočeský klenot s podpisem nováčkovské smlouvy frknul na Floridu, tak si jihočeský klub ve stejné lokaci vyskautoval hokejistu, co má po Hovorkovi zacelit vzniklou díru v sestavě. Interesantí paradox, že?

„Snažili jsme se najít typologicky podobného hráče jako byl Mikuláš Hovorka.“

Šestadvacetiletý Reilly se aktuálně s místními Everblades ve vyřazovacích bojích rve o Kelly Cup pro šampiona nižší ECHL. Ve finále konference stojí proti týmu Adirondack Thunder. Až později zaokrouhlí počet kanadských legionářů v historii Motoru na jubilejní desítku.

Jeho silné stránky? „Je to velký pravák, který nám může pomoci v přesilovkách i v oslabení. Viděli jsme ho ve spoustě zápasů a věříme, že naše očekávání naplní,“ doplňuje Novotný na adresu 188 centimetrů vysokého a 98 kilogramů těžkého pořízka.

Bývalý prospekt Pittsburghu letos vybočil ze škatulky defenzivně laděného tvrďáka: na slunné Floridě ohromil v základní části 38 body (10+28) a stal se nejproduktivnějším zadákem Everblades.

V probíhajícím play off zatím během třinácti duelů nastřádal osm bodíků (2+6). Ještě před úspěšným draftem v roce 2017 (7. kolo, výběr 217) Reilly zakotvil v univerzitní NCAA, ve farmářské AHL potom zaznamenal 97 startů.

„Je to velký pravák, který nám může pomoci v přesilovkách i v oslabení.“

Stejně jako pěkná řádka jeho krajanů se nově pokusí uchytit na starém kontinentu. Se zámořskými kumštýři leckdy zkasírujete jackpot, jindy šlápnete vedle a drbete si hlavu. Co bude Reillyho případ?

Na českobudějovické soupisce tedy v tuto chvíli figuruje sedm obránců včetně dalšího novice Daniela Bukače. Za jinou výzvou oproti tomu kromě Hovorky odešli ještě Michal Gulaši a David Štich.

Tvořící se kádr Banes Motoru České Budějovice

Brankáři: Milan Klouček, Jan Strmeň.

Obránci: Daniel Bukač, Milan Doudera, Ondřej Kachyňa, Pavel Pýcha, Jan Štencel, Roman Vráblík, Will Reilly.

Útočníci: Martin Beránek, Milan Gulaš, Brant Harris, Tomáš Chlubna, Matej Kašlík, Josef Koláček, Jáchym Kondelík, Ondřej Kovařčík, Adam Kubík, Jan Ordoš, Lukáš Pech, Filip Přikryl, Matěj Toman, Jakub Valský.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz