Nahrát bráchovi? Radši jsem to uklidil sám, vtipkoval D. Kaše. Zaplatí rád

Foto: Hynek Haruda, hcvl.cz

Do Litvínova přivandrovali s touhou rozhodovat zápasy, táhnout mančaft svými skvostnými kousky. Bratři Kašové poprvé společně v černožlutém? Příběhová linka nedělního klání na severu Čech byla okamžitě křišťálově jasná. A sourozenci hned zkraje nové epizody namlsali zástupy fanoušků: mladší David proti Plzni debutoval dvěma zásahy, starší Ondřej ukojil ofenzivní apetit gólem a nahrávkou.

„Super, parádní atmosféra. Máme tři body, které jsme chtěli. Samozřejmě máme na čem pracovat, ale uspěli jsme. Teď už se budeme soustředit na další zápas,“ povídal skromně David po zápase v mixzóně.

Dvougólová premiéra je za vámi, čekáte v peněžence velký vítr?
(usměje se) Nevím, ani to tak neřeším. Důležité je, že máme tři body. Když pokladník přijde, tak samozřejmě rád zaplatím. 

Ale stačilo trochu víc štěstí a byl z toho hattrick...
Jo, ve druhé třetině jsem měl parádní střely, bohužel to tam nepadlo. Pak mě kluci dvakrát našli a taky nic. To k tomu patří. Je jedno, kdo bude dávat góly.

Vypíchnete klíčový okamžik, kdy se bitva s indiány zlomila na vaši stranu? Zejména v prostřední části vám nabídli nespočet přesilových her.
Podle mě se to ale pak dorovnalo. Myslím, že to byl parádní hokej, hodně emocí, to k tomu patří. Přece jenom to hrajeme taky pro fanoušky. Bylo to vlastně napínavé až do konce. Trochu mě mrzí druhá třetina, ve které jsme měli dost šancí, tam jsme to asi mohli rozhodnout. Nepodařilo se, ale ve třetí třetině nás podržel Matej Tomek. 

„Myslím, že to byl parádní hokej, hodně emocí, to k tomu patří.“

Hned po chvíli hru na více než deset minut přerušila neplánovaná přestávka kvůli opravě mantinelu. Nerozhodilo vás to?
Nějak jsem to nevnímal, patří to k tomu. Myslím, že vypadlo plexisklo. Soustředil jsem se na to, až se vhodí další buly. 

Naplnila bratrská spolupráce vaše očekávání?
Hráli jsme spolu asi po deseti letech. Ale Nick Hlava nás výborně doplňoval, obránci taky, gólman zachytal skvěle… Celý tým paráda. Kluci na oslabení taky odvedli kus práce, dneska se to hodnotí super. Všichni jsme se na tom podíleli. Věřím, že to tak půjde dál.

Udělali jste si s Ondrou dopředu nějakou rodinnou poradu?
Dali jsme si spolu oběd. Řekli jsme si pár věcí, jak bychom si to představovali, co od sebe očekávat. Ale jak jsem řekl – Nick nás výborně doplňoval… Velký dík patří celému týmu a hlavně fanouškům, protože si myslím, že nás strašně hnali.

Z tribuny to vypadalo, že vzájemná chemie jako by naskočila lusknutím prstu...
Nevím, já se s každým snažím vyjít nejlépe, jak umím. Rozdávat puky, tvořit šance a snažit se bojovat za celou lajnu. Dneska to vyšlo, ale nesmíme usnout na vavřínech. 

„Dneska to vyšlo, ale nesmíme usnout na vavřínech.“

A už vás starší brácha pochválil?
Jo, ale byl trochu nervózní, že mu to ještě budu nahrávat, když jsem na konci dával gól do prázdné branky. (usměje se) Radši jsem to uklidil sám. 

Jak to tedy máte nastavené, dokážete k sobě být navzájem kritičtí? Váš táta dřív vyprávěl, že se jeden s druhým pořád popichujete.
Důležité je, abychom si říkali pravdu. Musíme si to všechno říct, v lajně komunikovat, aby další střídání bylo zase lepší. Taťka je trochu kritičtější, protože to hrál. Mamka to naopak musela trochu mírnit. Ale rodičům patří taky velký dík. 

Několikrát jste zdůraznil důležitost tří bodů. Na druhou stranu – první společný duel v Litvínově před zraky rodiny si zřejmě budete pamatovat…
Víme, že nás je tady z regionu víc. Rodiče a známí asi budou chodit, ale úplně se na to nesoustředím. Za šedesát minut chci odvést kus práce na ledě, to nejlepší pro tým. Dneska se to podařilo. 

„Za šedesát minut chci odvést kus práce na ledě, to nejlepší pro tým.“

Jak k vám na přesilovce zapadl Liam Kirk?
Myslím, že obě přesilovky zatím šlapou. Ale ve druhé třetině jsme měli tolik šancí, že jsme měli zápas víc naklonit k nám. Musím pochválit jejich gólmana – chytal parádně, jako ten náš. 

Foto: Hynek Haruda, hcvl.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz