Nakládal má radost ze startu Dynama: Je třeba pěstovat vítězného ducha

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

Hokejisté Pardubic se v nové sezoně poprvé představili na domácím ledě, v rámci Generali Česká Cupu se Dynamo postavilo proti Olomouci a i díky povedenému závěru zvítězilo 5:2.

Chance liga na Hokejka TV

 „Určitě je dobré na psychiku, když od začátku vyhráváme. Po minulých sezonách je zase potřeba pěstovat vítězného ducha,“ říkal po vítězném návratu do dresu Dynama Jakub Nakládal.

Pardubický trenérský štáb poslal do druhého duelu Generali Česká Cupu jinou sestavu než předtím proti Kometě. Poprvé v letošní sezoně naskočili do zápasu také očekávaní hlavní tahouni týmu včetně Jakuba Nakládala.

„Asi nechci úplně hodnotit, jak jsem se cítil, protože pro mě jsou červenec a srpen poslední roky těžší. Nechci říct, že bych těm zápasům nedával nějakou váhu, ale samozřejmě člověk je v přípravě, nějak se do toho dostává, piluje si věci a chystá si formu spíše na sezonu. Takže nemůžu určitě mluvit, že bych byl v nějaké ideální formě nebo něco takového. Ale jsem rád, že to máme za sebou,“ říkal spokojeně.

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

Nakládal si po letech strávených v KHL musí zvykat na nové prostředí a také nový styl hokeje. „Samozřejmě je to pro mě velká změna, trochu jsem se občas sžíval s úplně jiným systémem hokeje, ale myslím si, že celkově ten zápas nebyl úplně tak špatný. Vyhráli jsme, takže dobré.“

Východočeši startují novou éru pod majitelem Petrem Dědkem, kterou zahájili dvěma vítězstvími. „Určitě je dobré na psychiku, když od začátku vyhráváme. Po minulých sezonách je zase potřeba tady pěstovat toho vítězného ducha, být naladěni na dobré vlně a věřit si."

Pohárovou soutěž Nakládal vítá. „Teď máme šest zápasů, pak záleží, jestli půjdeme dál, ale pokud sezona začne v termín, kdy by měla začít, tak je to za měsíc a toho času už není tolik, takže věřím, že s každým dalším zápasem to bude lepší. Že i ty lajny si postupně více sednou a celkově ten obraz bude lepší.“

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

Duel s Morou hodnotil pozitivně. „Povedly se nám situace, které jsme zkoušeli v trénincích, na kterých se dá stavět. Tohle jsou určitě pozitivní věci, ale jak jsem říkal, je to pořád příprava. Samozřejmě to určitě všichni berou vážně a nikdo do toho zápasu nejde s tím, že by si to jen odehrál, ale pořád je to jen příprava. Extraliga bude úplně o něčem jiném, chyby se tam třeba stanou, ale kde jinde by si člověk měl vyzkoušet ty věci, i zahrát si trochu na riziko.“

Zkušený obránce měl na svém dresu navíc kapitánské céčko. „Už jsem párkrát v minulosti byl kapitán, takže to pro mě nebyla žádná novinka a svým způsobem pro mě nic zásadního," upozornil. 

Hokejisté se chystají na nový ročník v nejistotě, pandemie koronaviru stále výrazně ovlivňuje nejen sportovní dění. „Nemyslím si, že by to ovlivňovalo přípravu, protože na to nikdo nemůže koukat. Samozřejmě, stát se může cokoli, doba je bohužel nepříjemná celkově, nejen pro sport. Nikdo pořádně neví, co bude. I kdyby start extraligy posunuli, tak nevím, jestli se pro nás něco změní. Ani o tom zatím nechci uvažovat. Věřím, že extraliga začne, jak má,“ uzavřel s pozitivní myslí.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz