Nálada v Kladně? Hokej si užíváme, říká Mišovic. Přišel ale jako v troskách

Dominik Mišovic | Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Dominik Mišovic začal sezonu v Chomutově, kde se mu ale nedařilo. V lednu se rozhodl, že potřebuje změnu, a přestoupil tak do Kladna, které právě s Piráty bojuje o účast v play off. Mladý útočník se v rozhovoru rozpovídal o náročné sezoně, soupeření s mateřským klubem, situaci Rytířů i své budoucnosti.

Dominiku, v polovině ledna jste přestoupil z Chomutova do Kladna. Jak k tomu došlo?
Na začátku sezony jsem se v Chomutově dostal do třetí lajny a nebyl jsem spokojený. Přišel jsem o sebevědomí a nebodoval jsem, tak jsme hledali způsob, jak to zlepšit. Nakonec jsem se rozhodl, že bych chtěl odejít. Domluvili jsme se, že do konce sezony půjdu do Kladna.

Přestoupil jste k přímému konkurentovi v bitvě o play off. Jak to vnímáte?
Přišel jsem sem v době, kdy se Kladnu nedařilo a vypadalo to, že na play off nestačí. Postupem času jsme se ale stali konkurenty, protože jsme předváděli výborné výkony. Věříme, že na play off máme a že to ještě dotáhneme.

„Přišel jsem o sebevědomí a nebodoval jsem, tak jsme hledali způsob, jak to zlepšit. Nakonec jsem se rozhodl, že bych chtěl odejít.“

Jak vás přijala kladenská kabina?
Jsem tu maximálně spokojený. Kluci i trenéři jsou v pohodě. Opravdu jsem tu spokojený.

Jak jste se vyrovnal se změnou prostředí?
Už v Chomutově jsem bydlel na intru, takže jsem to zvládl v pohodě. Je to větší dálka, občas se mi samozřejmě stýská po rodině. Jinak je to ale naprosto v pořádku.

Takže nyní bydlíte přímo v Kladně?
Ano, jsem tu na intru. Když mám volno, tak jedu do Chomutova za rodinou.

Ještě v dresu Pirátů jste měl proti Kladnu gól a asistenci. Nevyslechl jste si k tomu nějakou poznámku?
Ani ne. Jen Matyáš Zavoral se mě ptal, jestli jsem mu dal gól. Já mu řekl, že asi ano, že si to ale úplně nepamatuji. On mi na to odpověděl: „Hm, tak dík.“ Jinak nic extra.

Dominik Mišovic ještě v dresu Chomutova

Dominik Mišovic ještě v dresu Chomutova | Foto: Kateřina Kundertová, piratichomutov.cz

Jak jste se již zmínil, v první polovině sezony se vám bodově moc nedařilo. V Kladně máte čísla o něco lepší, cítíte se lépe?
Cítím se daleko lépe, znovu mi na ledě stouplo sebevědomí. Stále to ale není úplně stoprocentní. Během sezony jsem samozřejmě několikrát mluvil s panem Petrášem (sportovním psychologem, pozn. redakce), kterého musím vychválit, protože mi extrémně pomohl. Začátek sezony byl pro mě hodně těžký, nakonec jsem se z toho ale dostal. Ještě to není ono, dokáži tu ale týmu pomoci více než v Chomutově. 

V juniorce vás čeká ještě jedna poslední sezona. Zůstanete v Kladně?
Zatím se ještě neví, kde budu hrát. Asi bych raději pokračoval v Kladně, protože jsem tu hodně spokojený. Jsem rád, jaký mi tu dali prostor, i když jsem přišel jako v troskách. V Chomutově mám ale smlouvu, takže se to ještě bude teprve řešit.

Teď za sebou máte zápas proti Chomutovu, který jste právě vy rozhodl v nájezdech. Jaké to pro vás bylo?
Moc jsem si ten zápas užil, protože Chomutov je můj domov. Těšil jsem se na to. Před zápasem jsem byl celkem nervózní. První dvě střídání se mi klepaly ruce, pak to ze mě ale opadlo a naštěstí to dopadlo tak, jak to dopadlo.

„Jsem rád, jaký mi tu dali prostor, i když jsem přišel jako v troskách.“

S brankářem Pirátů Davidem Štěrbou se samozřejmě znáte. Kdo byl ve větší výhodě?
David Štěrba chytal zápas a před nájezdy se trenéři rozhodli, že do brány půjde Ben (Benjamin Vavřena, pozn. redakce). Vždycky dělám blafák, takže jsem věděl, že to bude ode mě čekat. V Chomutově jsem na nájezdech nikdy nevystřelil, tak jsem to zkusil teď a asi to vůbec nečekal.

V tom utkání jste dohnali dvoubrankový náskok soupeře. Jak hodnotíte jeho průběh?
Co zatím působím na Kladně, vždy jsme první třetinu prohrávali, takže jsme na to zvyklí. V první třetině jsme byli zaražení, v té druhé a třetí jsme ale předvedli výborný týmový výkon a naštěstí nám vyšly přesilovky. Hráli jsme velice dobře.

V posledním kole jste získali bod proti rozjetému Vsetínu. Jak jste viděl tento zápas?
Po první třetině jsme samozřejmě prohrávali 0:1. Pak se nám to podařilo dohnat a dokonce jsme i o gól vedli. Bohužel jsme pár minut před koncem dostali nešťastnou branku. Nakonec jsme to dotáhli do nájezdů, ve kterých jsme moc gólů nedali. Znovu jsme ale předvedli výborný výkon a jen je škoda, že jsme dostali hloupý gól pár minut před koncem, to byla škoda.

Dominik Mišovic

Dominik Mišovic | Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

I Na Lapači jste jel nájezd, tentokrát ale neúspěšně. Zkusil jste svůj blafák?
Ano, zkusil jsem tam svůj blafák. Bohužel ale jejich gólman chytal v nájezdech výborně a nevyšlo mi to. 

Sedm kol před koncem ztrácíte na čtvrté místo devět bodů, a musíte se tak spoléhat na zaváhání soupeře. Jaká je nálada v kabině?
Stále pozitivní, užíváme si hokej. Samozřejmě všichni chceme play off, nějak extra se to ale neřeší. Stále však věříme, že to dotáhneme. Pořád máme dobrou náladu, v poslední době jsme předváděli výborné výkony.

„Teď už hrajeme o všechno a já věřím, že uhrajeme body i s těmi týmy, které jsou na vrchu tabulky.“

Z těch sedmi zápasů budete hrát pět doma, kde se vám daří. Myslíte, že to je jedna z vašich největších výhod?
Určitě. Při venkovních zápasech se na vás cestování podepíše. Třeba do Vsetína jsme jeli snad čtyři hodiny, a pak jsme měli ztuhlé nohy. Doma si dáte oběd, rozcvičku a hrajete. Je to mnohem příjemnější a myslím si, že to určitě bude lepší.

Nejbližší program máte náročný – čekají vás Slavia, Brod, Třemošná a Technika. S čím do toho půjdete?
Věříme, že to uhrajeme naší hokejovostí a týmovým výkonem. Když jsme naposledy hráli proti Slavii doma, tak jsme dvě třetiny hráli dobře a drželi jsme vyrovnaný výsledek. Ve třetí třetině jim to tam bohužel napadalo. Teď už hrajeme o všechno a já věřím, že uhrajeme body i s těmi týmy, které jsou na vrchu tabulky. 

Dominik Mišovic

Dominik Mišovic | Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz