Nároďák? V extralize budu víc na očích než v Americe, ví Karabáček

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

26. září 15:04

Adam Bagar

Brňané získali v úvodu týdne zajímavou ofenzivní posilu, která po pěti letech v zámoří poprvé okusí elitní tuzemskou soutěž! „Jsem připraven dát Kometě to nejlepší, co umím,“ říká Václav Karabáček v rozhovoru pro klubový web hc-kometa.cz.

Plekanec TELH

„Jak se zrodil můj přesun do Brna? Měl jsem v plánu v zámoří skončit, ukončil jsem tam tedy smlouvu. Už dřív jsem byl v kontaktu s Kometou, do které jsem chtěl jít. Jsem rád, že jsme se dohodli,“ pokyvuje útočník, který poslední dvě sezony pendloval mezi AHL a ECHL.

„Chci každý den pracovat naplno, být nejlepším hráčem a pomoct týmu svými výkony.“

Celkem sehrál v nižších zámořských soutěžích jen 61 utkání, často jej trápila zranění. „Musel jsem vynechat spoustu zápasů, což nebylo dobré na mou psychiku. Ale zotavil jsem se a jsem připravený dát Kometě to nejlepší, co umím,“ těší se Václav Karabáček na extraligu.

„Vím, že je to kvalitní soutěž, ve které hraje plno talentovaných a šikovných hráčů. Budu hrát doma, o to víc to pro mě bude větší motivace. Moc se těším na zápasy, extraligu řadím mezi pět nejlepších lig na světě,“ pokyvuje Karabáček. A jaké má v novém angažmá cíle?

Foto: hc-kometa.cz

„Chci každý den pracovat naplno, být nejlepším hráčem a pomoct týmu svými výkony,“ hlásí nová brněnská útočná akvizice, která už se seznámila s novými spoluhráči. „Znal jsem hodně dobře už dřív Radima Zohornu nebo Honzu Štencla z reprezentace,“ líčí Karabáček.

Ten by rád brněnskému výběru pomohl i bodově. „Chci hrát agresivně, napadat hráče a těžit z chyb obránců, protože si myslím, že jsem hodně rychlý hráč. Obrannou činnost jsem oproti dřívějšku zlepšil, hodně jsem na ní zapracoval a myslím, že je to daleko lepší,“ říká.

Nejsem tak úplný Pražák, sice je to kousek, ale jsem Středočech

Václav Karabáček je v širším hledáčku reprezentace a angažmá v Kometě vnímá tak, že bude Miloši Říhovi víc na očích. „Určitě, v Evropě jste víc na očích než v Americe, ale v první řadě musíte mít výkony a hrát dobře,“ uvědomuje si hokejista s číslem osmnáct na zádech.

Karabáček pochází z Brandýsa nad Labem, ale jeho novým bydlištěm se stane Brno. „Určitě chci bydlet v Brně. Když budu mít volno, pojedu do Brandýsa. Ale nejsem tak úplný Pražák, sice je to kousek, ale můj domov je jinde. Jsem Středočech,“ zakončuje s úsměvem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz