Narozeniny zkazil špatný výkon. Takhle v play off hrát nemůžeme, varuje Orsava

Jakub Orsava | Foto: Michal Struž, hc-olomouc.cz

Nejprve přání k 33. narozeninám, poté rovnou dvě přesné trefy do sítě Bílých Tygrů. Den pro Jakuba Orsavu začal skvěle, jenže… Narozeninová párty se nekoná. Liberec utkání otočil a zvítězil 5:2. „Mám zkažený celý den,“ nebral si oslavenec servítky po utkání.

Kohoutům se v letošní sezoně nedaří otevírat skóre utkání, většinu zápasů musí svěřenci Jana Tomajka otáčet. Ovšem proti Liberci se ujala jako první střela Orsavy v polovině 17. minuty. „Sice jsme se dostali do vedení, ovšem řekli jsme si v šatně, že to není úplně ono,“ prozradil střelec úvodní branky.

Na začátku druhého dějství odskočili Hanáci do dvoubrankového vedení, šumperský rodák dalším gólem dosáhl mety 20 bodů v sezoně. „Pořád to bylo od nás takové lehkomyslné. Nepodali jsme dobrý výkon.“

Následně si už vzali slovo Liberečtí. Ještě v prostřední části vyrovnali Jakub Rychlovský a Jaroslav Vlach, ve třetí části pak první zmiňovaný zkompletoval hattrick. „Možná do toho oni šlápli nebo my jsme povolili. Takové vedení bychom si měli za každé situace pohlídat, i když se nám třeba moc nedaří,“ má jasno zkušený forvard.

„Pořád to bylo od nás takové lehkomyslné. Nepodali jsme dobrý výkon.“

Kohouti za dvoubrankového manka odvolali gólmana už pět minut před koncem základní hrací doby. „Základ byla přesilovková formace a k tomu jsme tam nabalili další hráče,“ upřesnil trenér Jan Tomajko. Olomouc se sice v šesti prosadila, ale branka Davida Škůrka nemohla být kvůli vysoké holi uznána.

„Nic speciálního jsme připraveného neměli, jak ten gól padl, to už jsme si nekreslili. To prostě vyplynulo ze hry.“

V závěru se červenobílí navíc museli obejít bez klíčového centra Jana Knotka. „Dohrávali jsme jenom v jedenácti útočnících. Nicméně bylo tam hodně přesilovek a oslabení, takže se to mezi zbylé forvardy nějak rozmělnilo. V tom problém určitě nebyl,“ nehledal olomoucký lodivod výmluvy. 

Naopak Michal Bulíř ještě přidal na konto Liberce pátou branku a o majiteli tří bodů bylo rozhodnuto. „My jsme si za tento výkon ani nezasloužili vyhrát, a přestože jsme po první třetině vedli, ten výkon tomu neodpovídal,“ zuřil Orsava. 

„Takhle v předkole hrát nemůžeme, jinak bychom hodně rychle vypadli.“

Pro Hanáky se však mělo jednat o prověrku do předkola play off, s velkou pravděpodobností se totiž mohou střetnout právě s týmem Filipa Pešána. „Bohužel to tak nevypadalo. Navíc ta první třetina v Hradci byla podobná i tomu, co jsme odehráli s Libercem. Takhle v předkole hrát nemůžeme, jinak bychom hodně rychle vypadli.“

A narozeninová euforie? „Ne, cítil jsem se hrozně,“ pousmál se Orsava. „Góly jsou sice hezké, ale tři body má Liberec. Prohrát samozřejmě můžeme, ale po nějakém výkonu. Teď to bylo od nás velice špatné.“

Jakub Orsava

Jakub Orsava | Foto: Michal Struž, hc-olomouc.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz