Náš systém platí na každého, tvrdí Dostálek. Myslí si na krále střelců?

Foto: Alena Zapletalová, hokejprerov.cz

21. prosince 2020, 12:06

Marek Hedbávný

Po rozpačité sezoně na Vsetíně se Vlastimil Dostálek vrátil mezi nejlepší prvoligové hráče. Doma v Přerově má po patnácti zápasech devět gólů a patří tedy k favoritům na krále střelců.

Aplikace Tipsport extraligy

Přerov je v tabulce druhý – takže předpokládám, že jste spokojený.
Určitě. I po těch citelných odchodech je tým poskládaný dobře. A systém, který hrajeme, platí opravdu na každého. Můžeme porážet kohokoliv. Takže samozřejmě panuje spokojenost. Chce to jenom udržet. Vážíme si pozice, kterou máme. A chtěli bychom ji udržet i do play off.

V čem je síla toho týmu?
Držíme při sobě. Hrajeme jako jeden. Týmově. I když teď některé zápasy nedopadly: se Šumperkem a s Kadaní, krátce po sobě. Pro nás to možná byly těžké zápasy na hlavu, nezvládli jsme je úplně nejlíp. Snad jsme se od toho ale odrazili – teď jsme vyhráli těžký zápas s Třebíčí, která měla fazónu. Takže to byl hodně těžký zápas.

V úvodu sezony hodně pomohl i brankář Ondřej Kacetl.
Jo, tak to víme všichni, že nás tady Ondra držel nad vodou. Ale ty věci se mají, jak se mají. Jsme rádi, že nám do toho vstupu pomohl. Máme tu spoustu dalších gólmanů, kteří jsou kvalitní. Takže na to, že nám odešel Káca, na to si stěžovat nemůžeme.

„Systém, který hrajeme, platí na každého."

Na čem je naopak třeba zapracovat do nového roku?
Určitě na nějaké koncentraci, abychom ji měli po celých šedesát minut. Občas totiž máme výpadky, kdy prostě vypadneme z role. Třeba s Litoměřicemi jsme vedli 3:0, no a pak to bylo 3:3. Byla to úplně zbytečná komplikace. Když to udržíme po celý zápas a když si budeme plnit věci, které máme, tak si myslím, že s námi bude opravdu těžké hrát a bude těžké nás porážet.

Hodně se daří i vám osobně.
Samozřejmě jsem rád, když ty góly padají a jsou nějaké body. Ale jsem rád hlavně za ty týmové výsledky: jsme nahoře, je tady skvělá parta a skvělá pohoda. Člověk se hned cítí líp. Jsem strašně rád, že jsem doma. Užívám si to, jak můžu.

Většinu branek dáváte z přesilovek a většinu z předbrankového prostoru. Máte to tam rád?
Samozřejmě. Jsem od toho nějak vedený už od dorostu. Mám to tam rád, taky tam padají góly... Sice to bolí, kolikrát se ale ten puk dobře odrazí, zůstane tam viset. Orientuju se tam, mám rád souboje. V těch přesilovkách mě tam navíc Roman Pšurný vždycky nějak najde. Nebo je nějaká dorážka. Zkrátka je to prostor, kde se cítím dobře a odkud ty góly dokážu dát.

„Předbrankový prostor? Jsem od toho vedený už od dorostu."

Spolupráce s takovým centrem, jako je Roman Pšurný, je pro křídlo asi krása...
(směje se) Tak samozřejmě, Roman má obrovskou kvalitu a umí mě najít opravdu kdekoliv. Má tu finální přihrávku. Nechci opomínat ale ani Tomáše Doležala.

To určitě ne, to je obrovský pracant.
Myslím, že je ta lajna fakt skvěle poskládaná. Tomáš umí nahrát, udělá černou práci. Stejně jak já občas. No a Roman nám to rozdává. Sedí nám to i s obranou: ať už je to Pepa Hrabal, no a další bych tady mohl jmenovat asi hodinu.

Foto: Alena Zapletalová, hokejprerov.cz

Myslíte na titul pro nejlepšího střelce? Je to vyrovnané, vy každopádně patříte k favoritům.
(zamyslí se) To se tak úplně říct nedá. Ale mám nějaký cíl – bez něho by to ani nešlo, nějaká motivace určitě je. Ale koukat se na to, kdo dal kolik gólů a zbytečně se v tom utápět, že jsem třeba teď proti Třebíči nedal, a aby mě to potom mrzelo... Máme tři body, poskočili jsme zpátky na druhej flek, to mě zajímá. Každopádně motivace určitě je: mám svůj osobní cíl. Ty střelce ale nijak zvlášť nesleduju.

Poslední zápas jste vynechal, ale to asi nebylo nic vážného.
Jojo, vynechal jsem ten zápas, co hráli kluci v Havířově. Byl jsem nějaký nachlazený, něco jsem měl na průduškách. Ale covid to určitě nebyl. (usmívá se) Od trenérů jsem dostal volno, ať jsem ready na sobotu a dám se dohromady.

„Jsem vděčný, že jsem dostal šanci se vrátit. Chci tady odvést stoprocentní práci pro tým."

Teď bude v Chance lize další pauza. To asi není moc dobré, co?
Myslím, že ta sezona je tak nepříjemná a tak jiná, že už si na to člověk holt nějak zvykl, že ty pauzy byly. A jak vidíme, tak i budou. Ale musíme to vzít tak, jak to je. Přes Vánoce se připravíme, potrénujeme. A po Novém roce půjdeme na to! Nechceme si stěžovat, že nás čeká pauza.

Někteří hráči z první ligy budou během pauzy k dispozici extraligovým týmům. Nejsou i ve vašem případě ve hře střídavé starty? Třeba do Zlína, se kterým Přerov spolupracuje.
Vůbec netuším. Tohle je spíš otázka na vedení. Já se soustředím na Přerov. Chci tady odvést stoprocentní práci pro tým. Jsem vděčný, že jsem dostal šanci se vrátit. Jestli budou nějaké starty v extralize, to neovlivním, ale pro mě je priorita Přerov.

Nejlepší střelci Chance ligy

1. Jaromír Kverka (HC Baník Sokolov), 10 g
1. Matěj Beran (HC Stadion Litoměřice), 10
3. David Šafránek (SC Kolín), 9
3. Ondrej Šedivý (HC Frýdek-Místek), 9
3. Ladislav Bittner (SK Horácká Slavia Třebíč), 9
3. Vlastimil Dostálek (HC ZUBR Přerov), 9
3. Jiří Fronk (HC Dukla Jihlava), 9

Foto: Alena Zapletalová, hokejprerov.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz