Naše lajna si skvěle rozumí, září čtyřbodový Mueller. Co říkal na choreo?

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

8. října 2018, 11:34

Daniel Kinc

Má Kometa nejlepší útočnou formaci v extralize? Trio Zaťovič – Holík – Mueller v nedělním duelu s Karlovými Vary ukázalo znovu naplno svou sílu, když výhru 5:3 orámovalo hned deseti kanadskými body. Sám Peter Mueller zapsal body čtyři (2+2) a vůbec poprvé v extralize se trefil před brněnským publikem. „Čím víc času spolu trénujeme a hrajeme, tím lepší naše spolupráce je. Je skvělé, že nám souhra vychází a výborně si rozumíme jako lajna,“ cení si souhry.

Nový fanshop

Kometa sehrála s Karlovými Vary nevídaně vyrovnanou bitvu. V úvodu sice rychle prohrávala, skóre však dokázala otočit a náskok si postupně strážila až do konce duelu. „Zápas jsme začali velmi dobře a dokázali jsme využívat šance, které jsme si vytvořili. Stále se ještě sehráváme, ale proti Karlovým Varům nám to v lajně všechno klapalo tak, jak mělo. Je to pro nás pořád začátek sezony, a tak věřím, že to může být ještě lepší. Tentokrát to vyšlo nám, příště zase klidně někomu jinému,“ popisoval americký útočník, který byl před lety draftován Arizonou Coyotes.

V utkání řádila „jeho“ formace s Petrem Holíkem a Martinem Zaťovičem. „Těžíme z toho, jak jsme začali už v přípravě, kde jsme navázali dobrou spolupráci. Pro mě to teď bylo o něco těžší, když jsem pár zápasů chyběl v sestavě, ale vyšlo to dobře. Čím víc času spolu trénujeme a hrajeme, tím lepší naše spolupráce je. Je skvělé, že nám souhra vychází a výborně si rozumíme jako lajna. Vždycky je v hokeji důležité, když máte jednu lajnu, která dodává týmu klid a pohodu, a v klíčových momentech jej umí strhnout. Proti Karlovým Varům jsme zažili parádní večer a věřím, že na něj co nejdřív navážeme,“ doplnil Peter Mueller.

Jsem rád za každý hattrick, směje se Zaťovič

První útočná formace Komety srazila Západočechy deseti kanadskými body. Mueller posbíral čtyři body za dva góly a dvě asistence, Martin Zaťovič vstřelil hattrick a Petr Holík nasbíral hattrick v asistencích. „Všechno to přichází s chemií, kterou si naše lajna vytvoří, a spolupráci, kterou si budujeme na tréninzích. Petr Holík a Martin Zaťovič umí dobře podržet puk a navázat na sebe obránce soupeře, což je pro mě možnost najít si volný prostor ke střele. O to jednodušší je pro mě právě s těmito dvěma hrát,“ hovoří o spolupráci se svými parťáky z formace.

Právě elitní lajna Brna dokázala vždy v kritických chvílích zabrat, strhnout celý tým a soupeři zasadit klíčový úder. „Máme nějaký zápasový plán, ve kterém má každý svou funkci a snaží se jí dodržovat. Všichni vědí, co mají dělat a jak se chovat, a to ve všech situacích, které na ledě během zápasu nastanou. Nás obránci skvěle v zápase podporovali, věděli, kdy zaútočit a kdy se naopak zatáhnout zpět. Vyšlo to skvěle celé pětce,“ cenil si výkonu všech hráčů zámořský střelec, který přišel do Brna s pověstí ryzího kanonýra.

Mueller se do sestavy Komety vrátil v pátečním duelu na ledě Hradce Králové, do té doby laboroval se zraněním a musel vynechat tři extraligové duely. „Návrat byl těžký, obzvlášť když jen trénujete a nemůžete klukům na ledě pomoci. Když vynecháte jeden den, připadá vám to, jako byste vynechal celý týden. O to těžší to je, když vynecháte rovnou tři zápasy. Myslím, že oba zápasy jsme zvládli dobře, nohy mě poslouchaly a cítil jsem se dobře. Po pátečním nezdaru máme důležitou výhru a je dobře, že se nám zápas před domácím publikem povedl právě takhle,“ radoval se zisku tří bodů.

O týden dříve si pro něj brněnští fanoušci přivítali uvítací chore s jeho číslem 88 a nápisem „Welcome“, Američan však do utkání tehdy ještě nebyl připraven. „Popravdě jsem to neviděl a chtěl bych se fanouškům touto cestou omluvit. Je velká škoda, že jsem nehrál, když už pro mě něco takového udělali. Nesmírně si toho cením. Je pro mě obrovskou ctí, že můžu hrát před tak skvělým publikem, jako je to brněnské. Pokusím se jim to vrátit v budoucnu nějakou oslavou,“ uzavírá své povídání muž, který letos nasázel už čtyři branky.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz