Naskočil po 85 dnech a rozhodl! Měl jsem toho plné brejle, přiznává Nedorost

Foto: Roman Turovský, hcskoda.cz

Do extraligového kolotoče se vrátil po dlouhých 85 dnech. A hned byl za hrdinu. Zkušený útočník Václav Nedorost po velkém obratu trefil Plzni vydřenou výhru 4:3 na sparťanském ledě.

Nový fanshop

Plzeňský bojovník šel do akce po pouhých třech trénincích. „Vyšlo to tak, že jsem šel už teď do zápasu. Ale byl jsem i rád. Myslím, že za čtyři dny bych se necítil líp. Jsem rád, že to už mám za sebou. Zápas je to nejvíc, co hráči po zranění dá,“ líčí Václav Nedorost, který sestřelil Spartu svou druhou trefou v sezoně.

Lepší scénář jste si snad ani nemohl přát, ne?
Závěr se povedl. Ale třetí gól Sparty, to byla moje chyba. Prohrál jsem osobní souboj v rohu, Richard Jarůšek mě přebruslil a skóroval. To se zrovna moc nepovedlo. Tam jsem si myslel, že to bude spíš ten nepovedený scénář. Ale naštěstí jsem se nechal vyloučit, dali jsme gól na 3:3, kluci to sehráli parádně. A pak to bylo o štěstí, o náhodě. Míra Indrák se mě snažil najít, šlo mi to trošku dozadu a šťastným odrazem od brusle to tam spadlo, za což jsem rád.

Trnul jste hodně, když rozhodčí konzultoval situaci s kolegou u videa?
Vůbec ne. Věděl jsem hned, že to bude gól. Dobržďoval jsem, vůbec jsem neusměrňoval brusli.

Vzhledem k výsledkovému průběhu asi hodně cenná výhra, že?
Myslím, že jsme byli celý zápas lepší. Tlačili jsme do nich, oni hráli dobře do organizované obrany a čekali na protiútoky. My jsme jim nějaké chyby nabídli a dokázali z nich dát góly. Po brance na 2:0 bylo důležité, že jsme hned vzápětí snížili. To byl asi zlomový moment. Pak to ubráněné oslabení, ve kterém jsme vyrovnali. Celou sezonu nám oslabení jdou.

Neříkali jste si, že by bylo na hlavu prohrát takový zápas?
Viděli jsme, že jsme lepší. Trenéři nám zdůrazňovali, že se to musí otočit. Že musíme bušit dále, dělat trošku víc clony před gólmanem. Bylo vidět, že jim docházely síly. Pak už se od druhé třetiny soustředili na to, aby blokovali střely z dálky. Asi nás nakopl i druhý gól, kdy to první lajna sehrála parádně. Od stavu 2:2 to bylo otevřenější a v závěru jsme dali šťastné góly.

Co bylo nejtěžší na návratu po téměř třech měsících?
Všechno. Kdo to zažil, tak ví, jak jsem se asi cítil. Cítil jsem se tak, jak jsem očekával. Nebyla to žádná velká hitparáda, ale nejsem zraněný poprvé. Věděl jsem, že to takové bude, chtěl jsem se tím prokousat. Snad mi gól pomůže v tom, že se mi nohy odlehčí a další zápasy se mi bude hrát lépe.

Pomáhají vám právě ty zkušenosti, že už víte, do čeho jdete?
Moc ne. Dva měsíce jsem ani netrénoval, protože jsem měl nařízen od doktorů úplný klid, aby se zánět z ruky dostal, takže jsem trénoval až poslední měsíc. Ale žádný trénink vám nenahradí zápas, kor v takovém tempu a těsně před koncem základní části, kdy každý soupeř chce získat body a nikdo vám nedá nic zadarmo. Věděl jsem, že to bude těžké. Jsem rád, že to je za mnou a vyhráli jsme za tři body.

Byl pro vás návrat na led ještě těžší než v létě?
Stoprocentně. S týmem jsem absolvoval jen tři tréninky. Trošku nás trápila viróza, útočníků moc nebylo, takže jsem do toho naskočil rovnou po třech měsících. A musím říct, že jsem toho měl plné brejle. Čekal jsem to možná ještě malinko horší, trošku se mi ve druhé třetině rozjezdily nohy. Ve třetí už síla byla pryč, ale jsem rád, že to takhle dopadlo.

Jde vůbec být stále pozitivní, když jste tak dlouho mimo hru?
Mně už se to stalo snad potřicáté v kariéře, že jsem absentoval takhle dlouho. Mám za sebou nějakých sedmnáct operací, ještě další dlouhodobá zranění. Věděl jsem, co mě čeká. Snažil jsem se poslední měsíc s naším kondičním trenérem Honzou Snopkem tvrdě trénovat na suchu i bruslit. Ale nic nenahradí zápas. Hokej se neskutečně zrychlil, my se snažíme hrát rychlý bruslivý hokej, takže bude chvíli trvat než se do toho dostanu. Věřím, že se mi bude hrát trošku lehčeji, protože necítil jsem se úplně fajn.

Usnadní člověku, když naskočí do týmu, který takhle šlape?
To vždycky. Kluci hráli před pauzou perfektně, dávali spoustu gólů a v zápasech soupeře převyšovali. To mi ulehčilo. Ale když to bylo 2:0, tak jsem si říkal, že naskočím a přestane se nám dařit, tak jestli nejsem ten Černý Petr. Ale naštěstí jsme zápas otočili. Doufám, že to takhle bude klapat dál.

Týmový pokladník už se po vítězné trefě ozval?
Se Spartou sice nemám nic společného, takže jsem nemusel nic vypisovat. Ale naposledy jsem hrál někdy 18. listopadu, což jsou tři měsíce. Kluci mě tam popichovali, takže jsem nějakou korunu do kasy vypsal. A rád ji zaplatím.

Sestřih utkání HC Sparta Praha – HC Škoda Plzeň

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz