Nástupce Crosbyho? Lafrenière zářil, dal úžasný gól a zvedl pohár

Foto: Andy Devlin/Hockey Canada Images

(EDMONTON, od našeho zpravodaje) Přestože hraje na křídle, neustále čelí srovnání se Sidneym Crosbym. Mimo jiné proto, že hraje za Rimouski, kde kdysi zářil právě Crosby. Navíc má předpoklady, aby se i on stal hvězdou NHL a kanadské reprezentace.

Nový fanshop

„Srovnání s Crosbym slýchám často," přiznal Alexis Lafrenière v rozhovoru pro Sportsnet. „Snažím se to ale nevnímat. Crosby je jiný hráč, nejlepší na světě."

Zámořskému novináři Craigu Buttonovi spíše připomíná Jamieho Benna. 

Tak či onak, Lafrenière by se měl v roce 2020 stát jedničkou draftu. Aby taky ne: vždyť už v šestnácti letech získal za 67 zápasů v QMJHL úžasných 87 bodů. 

V dubnu hrál na MS do osmnácti let, kde ve čtvrtfinálovém zápase proti Česku selhal a Kanada vypadla. Na Hlinka Gretzky Cupu už roli lídra a zároveň kapitána zvládl. V pěti zápasech získal jedenáct bodů (5+6), z toho tři nasbíral ve finále proti Švédsku.

A jeho první gól v utkání byl úžasný.

Všem divákům v Rogers Place bylo jasné, že v tu chvíli sledují hráče, kterého brzy budou znát miliony fanoušků po celém světě.

Po celý Hlinka Gretzky Cup se připomínalo, že na turnaji kdysi hráli Sidney Crosby, Alexandr Ovečkin nebo David Pastrňák.

Jednou se takhle může (a pravděpodobně taky bude) vzpomínat i na starty Lafrenièra.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz