Naštvaný Klepiš: Je to na hov**! Ani nepamatuju, kdy jsme vyhráli

Foto: Roman Kantor, hc-kometa.cz

Sobotní předehrávku 41. kola měla Kometa doma proti Litvínovu slibně rozjetou, po první třetině vedla o dvě branky a nic nenasvědčovalo tomu, že výhru nakonec budou brát hosté. Ti v dalších dvou periodách zabrali a nakonec duel otočili – jen v prostřední části Verva přestřílela domácí 22:3!

Týden hokeje 2021

Severočeši ve druhé části snížili a zkraje třetí třetiny dvěma slepenými góly duel zaslouženě otočili. Domácí, kteří se z obratu horko těžko vyhrabali, nakonec v závěru srovnali, jenže přesně tři minuty před koncem a pouhých sedmnáct sekund od vyrovnání na 3:3 přišla rozhodující trefa Tomáše Pospíšila, který trefil Litvínovu tři body. „Neomluvitelný kolaps,“ nechápal asistent trenéra Jan Zachrla. A podobně nasupený byl i útočník Jakub Klepiš

Jakube, jak jste viděl zápas s Litvínovem? Vypadalo to, jako byste po první třetině úplně vypnuli.
Myslím, že první třetina byla z naší strany OK, ale druhá třetina katastrofická. Snad jsme se za celou třetinu ani nedostali z pásma a to se na téhle úrovni a takovému týmu, jaký máme, nemůže a nesmí stávat. Třetí třetina nebyla taky ideální, ale snažili jsme se, ale nakonec se nám stalo to, co se stalo.

Chybělo po vyrovnání na 3:3 více koncentrace?
Není to poprvé, kdy jsme dali gól, a hned střídání na to gól dostaneme. Samozřejmě nikdo to nedělá schválně, stávat se to ale opravdu nemůže. Horko těžko jsme se štěstím srovnali a pak přijde laciný gól.

Nechyběly vám trochu síly, když jste hráli druhý zápas ve dvou dnech?
Litvínov hrál den před tím taky, takže pro oba týmy to bylo stejné. Sil byl asi o trochu méně, ale my jsme se stejně tak mohli vymlouvat na špatný led, nebo že támhle nám puk přeskočil a podobně. Tak to prostě je a kvůli tomu se trénuje poctivě v létě, aby člověk měl na náročné zápasy a program sílu.

Vaše forma je poslední týdny všelijaká, většinou vám zápasy ale o gól utečou…
Teďka je to na hov*o, abych pravdu řekl. Omlouvám se za slovník, ale jiný výraz pro to nemám. Máme dobrý tým a dobrou partu kluků, ale dobrý tým nemůže prohrát víc jak dva zápasy po sobě. Já už ani nevím, kdy jsme naposledy vyhráli. Musíme se sebrat a všichni musí přidat – od prvního do posledního hráče. Všichni tomu musíme dát víc, protože takhle to fakt nejde. Zápasy jdou rychle po sobě, ani se nenadějeme a je tu play off. A jestli chceme postupovat takhle, tak žádnou šanci mít nebudeme.

„Zápasy jdou rychle po sobě, ani se nenadějeme a je tu play off. A jestli chceme postupovat takhle, tak žádnou šanci mít nebudeme.“

V týmu se poslední týdny točí množství hráčů, obrana hraje pokaždé v jiném složení. Nehraje i tohle roli na formě týmu?
To si nemyslím, omluva to určitě není. Nevím, jestli to našim mladým klukům vadí a jestli jsou z toho vystresovaní… Samozřejmě to, co se děje, si každý přečte na mobilu, ale neviděl jsem, ani neslyšel, že by se to v kabině rozebíralo stylem: „Tyvo*e, tenhle odešel a tamten přijde.“ Tohle má jít pro nás stranou, to si dělá vedení. Je to věc pana Zábranského a my se musíme soustředit jenom na výkony.

Po zranění se zatím moc nedaří ani navrátilci Peteru Schneiderovi.
Měl nějakou pauzu, ale fyzicky je na tom výborně. Hraje solidně. Samozřejmě předtím měl sérii, kdy v každém zápase dával gól, ale to nemůže držet celou sezonu. Pořád je to ale výborný hráč, strašně platný, a určitě jeho výkony půjdou zase nahoru.

Sestřih utkání

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz