Natěšený Zámorský jde do boje. Čekání bylo nepříjemné, přiznává

Foto: Vladimír Koča

16. května 14:47

Adam Bagar

(BRATISLAVA, od našeho zpravodaje) Na soupisku českého národního týmu byl kromě útočníka Radka Faksy dopsán také zadák Petr Zámorský, který si proti Lotyšsku odbude premiéru na letošním MS.

Nový fanshop

Míříte do Bratislavy? Přečtěte si velký fanouškovský manuál! »

Od prvního dubnového dne, už přes šest týdnů, se chystal pod taktovkou kouče Miloše Říhy, ale šance na MS pořád ne a ne přijít. Dočká se až nyní, obránce Petr Zámorský byl ve středu dopsán na soupisku a o den později naskočí do partie s Lotyšskem.

„S celou přípravou to čekání nebylo krátké, bylo to nepříjemné. Ale jsem rád, že se vyplatilo počkat si na šanci a zasáhnu do zápasu. Těším se moc," přiznává hradecký zadák, který během letošní náročné přípravy na světový šampionát odehrál šest utkání.

Naposledy se v sestavě objevil v generálce na MS proti Rusům. „Obavy nemám, je to jenom hokej. Těším se, budu se snažit podat co nejlepší výkon, ať jsem co nejvíc nápomocen týmu," přeje si Petr Zámorský, jenž první tři zápasy sledoval jen z tribuny.

Na úvod viděl dvě jasné výhry nad Švédy a Nory, následně porážku s Rusy. „První dva zápasy byly super, velmi kvalitní, odmakané na sto procent. S Ruskem už nám to nevyšlo, ale tak to někdy bývá. Doufám, že teď navážeme na první dva zápasy," věří.

Opora zadních řad Hradce Králové naskočí ve čtvrté obranné dvojici po boku Davida Skleničky. „Po rozbruslení ještě máme poradu, takže mi teprve trenér upřesní, co po mně bude chtít," líčí ofenzivní obránce, který zatím na MS sbíral starty jen v roce 2014.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz