Nathan Walker hrál na farmě Washingtonu, ale Capitals nepatří. Uspěje mladý Australan v draftu?

Letošní vstupní draft do NHL nebude jen šancí pro hokejisty kmenového ročníku (od září 1995 do září 1996), nýbrž i pro některé starší hráče. Z českých nadějí, které už mohly v draftu uspět, vědí zámořští skauti o Dominiku Simonovi, na šampionátu dvacítek si nevedl špatně ani jiný sparťan Martin procházka. Ze zadní pozice bude útočit také australský dravec Nathan Walker. někdejší hokejista Vítkovic vyrazil loni na podzim do farmářské AHL a teď má poslední šancí, jak být draftován.

Týden hokeje 2022

Australský pionýr mezi špičkovými hokejisty se narodil 7. února 1994, je mu tedy 20 let. Podle platných podmínek zámořské ligy může být draftován už jen  letos. Pokud neuspěje, mohl by pak teoreticky podepsat s jakýmikoli klubem coby volný hráč. Ovšem na tuhle variantu dojít nemusí, jelikož Walker mnohé zaujal v American Hockey League.

"Nathan hrál v devatenácti letech farmu, navíc s jednocestným kontraktem. To je v tomto věku unikátní. Šanci dostal v organizaci Washingtonu. Do prvního týmu a tudíž do NHL nemohl, na farmě ho však Capitals ukázali konkurenci. Nathan hrál za klub, v němž může zůstat, jen pokud ho nyní draftuje," vysvětluje Michal Sivek ze společnosti Eurohockey Services, jež rodáka z britského Cardiffu zastupuje.

Walker strávil závěr předchozího ročníku 2012-13 v americkém juniorském týmu Youngstown Phantoms a na zámořský hokej si zvykal v americké USHL. Zúčastnil se kempu Washingtonu, Vítkovice mu pak nechtěly bránit v cestě za snem a hráče uvolnily, aby mohl nastupovat za farmu Capitals. Nathan stihl 40 utkání AHL, vstřelil pět branek a přidal šest nahrávek. Na jasně nejmladšího hokejistu mužstva solidní výkon.

O australském reprezentantovi se díky tomu dozvěděli lidé z jiných organizací NHL, během nadcházejícího draftu to může být znát. "Uvidíme, zda bude Nathan draftován. Je možné, že si ho vezmou Capitals. Mluvil jsem se skauty, říkali, že se jim Walker v AHL líbil. Ale nikdy nevíte, musíme počkat, jak všechno dopadne," dodává Sivek.

Existuje samozřejmě i varianta, že o Walkera v draftu nikdo zájem neprojeví. "Pak by se Nathan vrátil patrně do Vítkovic, kde má smlouvu. Situaci bychom řešili. Teď je to ještě předčasné," připomíná Sivek. Podle jeho slov se v AHL objevilo minimum hokejistů ročníku 1994, kteří jsou pro kluby NHL ještě volní. Kanadští a američtí vrstevníci už draftem dávno prošli, mnozí hokejisté podepsali smlouvy.

Walker byl trošku v ústraní, za Atlantikem nicméně ukázal, že umí. To by mohla být jeho šance. "Věřím, že by to mohlo dopadnout. Nasthan měl opravdu dobrý rok. Jenže těžko dopředu odhadovat. Víc budeme vědět o víkendu," uzavírá agent ze společnosti, která historicky prvního Australa v české Tipsport extralize zastupuje.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz