Návrat do Brna? Chtěl jsem změnu, hlásí Tygr Kvapil. Těší se na Spartu

Foto: hcbilitygri.cz

13. listopadu 2017, 17:25

Adam Bagar

Angažmá v KHL mu nevyšlo dle představ a po konci v Chabarovsku ohlásil návrat do nejvyšší tuzemské soutěže. Marek Kvapil se na tři roky upsal Liberci, proti kterému ještě v brněnských barvách na jaře bojoval o prestižní Masarykův pohár. "Tak už to někdy bývá, ale moc narážek jsem si nevyslechl," usmívá se zkušený útočník v rozhovoru na klubovém webu.

Nový fanshop

V Kontinentální lize už dřív hrál za Dynamo Moskva, Čerepovec, Záhřeb nebo Nižněkamsk, ale angažmá v Chabarovsku mu nevyšlo. Nenavázal na výkony z Komety a za jedenáct utkání zapsal pouhý bod za gól. „Bylo to tam takové složité. Už od prvního zápasu jsem se necítil moc dobře a postupně se to jen stupňovalo. Nedokázal jsem to zlomit. Nevyšlo to tam, tak to občas v hokejovém životě bývá,“ líčí Marek Kvapil.

V rozjeté sezoně byl najednou bez práce, čekání na nové angažmá se protáhla na měsíc. „To jsem ještě nezažil, vlastně jsem ani nikdy nebyl takhle dlouho zraněný. Bylo to nepříjemné,“ přiznává zkušený útočník. „První týden jsem hlavně odpočíval, pak jsem začal chodit na led. Snažil jsem se trénovat aspoň individuálně kvůli kondici. Protáhlo se to, ale zase se teď cítím odpočatý a natěšený, až naskočím,“ doplňuje.

„Sledoval jsem poslední zápasy a kluci hráli výborný hokej. Že jsou nyní v tabulce dole, podle mě vůbec neodpovídá tomu, jakou má tým kvalitu.“

Dvaatřicetiletý kanonýr kývl na nabídku Liberce, kterému se upsal na tři sezony. „Věřím, že v Liberci smlouvu dodržím a budu zde celé tři roky. Snad mě nevyhodí,“ usmívá se Kvapil, který měl i jiné nabídky. „Cizina ve hře sice byla. Ale nešlo o nic, kvůli čemu bych se chtěl zase někde protloukat. Raději jsem zvolil návrat do Čech. Proběhlo i jednání s Kometou, ale chtěl jsem změnu,“ sděluje mistr světa z roku 2010.

Pro Bílé Tygry se rozhodl hned z několika důvodů. „Roli hrálo už jenom to, jakým způsobem celá organizace funguje. Zázemí má na špičkové úrovni. V minulých letech navíc bylo vidět, že z toho pramení úspěchy. Pak je tu hezké město. Byla to souhra mnoha faktorů,“ prozrazuje Marek Kvapil. Od příchodu pod Ještěd ho neodradily ani výsledky týmu, kterému se v letošní sezoně zase tolik nedaří. Patří mu jedenáctá příčka.

Doufám, že mi premiéra vyjde, ať to ze mě spadne

„Nevidím v tom nějaký velký problém. Sledoval jsem poslední zápasy a kluci hráli výborný hokej. Že jsou nyní v tabulce dole, podle mě vůbec neodpovídá tomu, jakou má tým kvalitu,“ myslí si Kvapil. Ten by měl pozvednout libereckou ofenzivu. „Je mi jasné, že se ode mě něco očekává, ale na to se snažím nemyslet. Prostě dělám to, co je moje práce. V každém střídání jdu do hry s tím, že chci týmu co nejvíc pomoct.“

Kvapil už se na severu Čech zapojil do tréninku. „Led mi hrozně chyběl! Zhruba měsíc jsem nehrál.“ Ale zatím netuší, s kým by mohl nastoupit. „Nějaké varianty sice ve hře jsou, ale ještě zkoušíme různé možnosti. Uvidíme, vedle koho se objevím,“ hlásí Kvapil, který se poprvé v libereckém dresu představí už ve středu proti Spartě. „Na zápas se moc těším. Doufám, že mi premiéra vyjde, ať to ze mě spadne,“ přeje si.

Foto: hcbilitygri.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz