Návrat do extraligy po 7 letech? Motoru mají pomoci tyto posily

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

V minulé sezoně suverénně ovládli základní část Chance ligy, nyní se po sedmi letech vracejí mezi tuzemskou elitu, kde je čeká o hodně těžší šichta. Hokejisté Českých Budějovic sice mají jistotu, že nedopadnou jako naposledy Kladno, v nesestupové soutěži ale nechtějí hrát druhé housle. K tomu jim má pomoct i pětice posil.

Fanshop národního týmu

Marek Čiliak (brankář, 30 let)

Minulá sezona: Kometa Brno a Zlín, 30 zápasů (2,68 a 91,16 %)

Jeho odchod z Komety byl logickým vyústěním. Gólman potřebuje chytat, což při formě Karla Vejmelky bylo těžší a těžší. Na jihu Čech bude plnit roli jasné jedničky a na nedostatek práce si nebude moct stěžovat. Brankář je to skvělý, což ukázal v mistrovských letech 2017 a 2018.

Ondřej Slováček (obránce, 25 let)

Minulá sezona: Vsetín, 53 zápasů (6+33)

V minulosti býval útočníkem, ale poslední tři sezony zářil v obraně takovým způsobem, že si řekl o laso z extraligy. Motor v něm získal produktivního zadáka v ideálním věku. Jeden z top hráčů Chance ligy se podruhé za sebou blýskl 39 body a jako bek vyhrál produktivitu Vsetína.

Miroslav Indrák (útočník, 24 let)

Minulá sezona: Plzeň a Vítkovice, 30 zápasů (6+5)

V extralize sehrál už 336 zápasů, ale poslední sezona mu nevyšla podle představ. Velkou roli v tom sehrálo zranění ramene, které jej delší dobu trápilo. Nyní už je po operaci a těší se na novou výzvu. Vrátí se do dřívější formy, kdy pálil ostrými a sbíral přes 30 bodů za sezonu?

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

Vít Jonák (útočník, 28 let)

Minulá sezona: Vsetín, 56 zápasů (13+24)

Vsetínský kapitán v Chance lize vynikal svou vyspělou hrou, minulý ročník zakončil s bilancí 37 bodů (13+24) a po více než třech letech si řekl o návrat mezi elitu. Extraligu hrál v Mladé Boleslavi a v Liberci, s nímž získal titul. Zná to i na jihu Čech, kde působil v sezoně 2017/18.

Foto: Martin Pavlík, Martin V. Víta, hc-vsetin.cz

Daniel Voženílek (útočník, 24 let)

Minulá sezona: Litoměřice, 57 zápasů (22+42) a Pardubice, 1 zápas (0+0)

Nejlepší útočník uplynulé sezony Chance ligy. Litoměřicím pomohl 64 body a 22 trefami do černého, ve skupině o titul dokonce nebyl nikdo produktivnější než on. Góly a nahrávky od něj čekají i v Motoru. S extraligou už zkušenosti má. Odehrál 79 utkání za mateřské Pardubice.

Poznámka: Motor zkouší také útočníka Lukáše Vopelku.

Aktuální kádr ČEZ Motor České Budějovice

Brankáři:
Marek Čiliak, Jan Strmeň.

Obránci:
Conor Allen, Ondřej Kachyňa, Ivan Lytvynov, Niklas Pavel, Karel Plášil, Pavel Pýcha, Ondřej Slováček, Jakub Suchánek, Václav Svach, René Vydarený.

Útočníci:
Martin Beránek, Jakub Čížek, Zdeněk Doležal, David Gilbert, Miroslav Holec, Vít Christov, Miroslav Indrák, Vít Jonák, Václav Karabáček, Albert Michnáč, Martin Novák, Radek Prokeš, Roman Přikryl, Adam Raška, Matouš Venkrbec, Lukáš Vopelka (zkouška), Daniel Voženílek.

Změny v kádru ČEZ Motor České Budějovice

Příchody:

Miroslav Indrák (Plzeň)
Marek Čiliak (Brno)
Ondřej Slováček (Vsetín)
Vít Jonák (Vsetín)
Daniel Voženílek (Litoměřice)
Lukáš Vopelka (zkouška, Hradec Králové/Znojmo)

Odchody:

Milan Klouček (Pardubice)
Jiří Šimánek (konec kariéry)
Lukáš Endál (Poruba)
Jakub Babka (Vsetín)
Jan Kloz (Vsetín)
Jan Veselý (Hradec Králové/Kolín)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz