<

Návrat do Plzně zatím ne. Mazanec se na další sezonu upsal Rangers

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

11. června 2018, 8:15

Václav Jáchim

Po uplynulé sezoně nebylo jasné, kam povedou další kroky Marka Mazance. Gólman s reprezentačními zkušenostmi se po angažmá ve Slovanu Bratislava vrátil za Atlantik, ročník dochytal na farmě New York Rangers, nedávno mu ovšem skončila smlouva. O svoji bývalou oporu projevila zájem Plzeň, ve hře byly i jiné evropské varianty. Jenže nic se nakonec nemění, odchovanec píseckého hokeje zůstává za Atlantikem. "Marek podepsal s Rangers nový roční kontrakt," potvrdil hokej.cz Michal Sivek ze společnosti Eurohockey Services, která hráče zastupuje.

Vysoký gólman nevzdává boj o trvalé uplatnění v NHL, návratu mezi tři tyče slavné ligy byl někdejší brankář Nashvillu blízko i v minulé sezoně. "Když se Marek vydal ze Slovanu na farmu Rangers, měl velmi dobré období. Ale pak přišlo zranění, bohužel pro něj zrovna v době, kdy měl v prvním týmu zdravotní potíže Henrik Lundqvist. Jelikož nebyl fit ani Ondřej Pavelec, šanci dostal Rus Alexander Georgijev," připomíná Sivak.

Ruský mladík narozený v Bulharsku zaujal a u Jezdců získal do budoucna plusové body. Po sezoně vypršela smlouva Pavelcovi, zatím není jasné, zda s ním klub prodlouží. Za Lundqvistem se každopádně otevírá určitá příležitost. A také tahle skutečnost Mazance zaujala. "Marek se nechce vzdát. V Hartfordu byl spokojený, pro příští sezonu by měl být na farmě brankářskou jedničkou. A když se bude dařit, mohl by si otevřít dvířka i do prvního týmu," připomíná hráčův český agent.

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

V minulé sezoně odchytal Mazanec 20 utkání AHL s úspěšností zásahů nad 90 procent. Předtím nastupoval ve Slovanu Bratislava, loni na podzim prožil během turnaje Karjala reprezentační premiéru. Extraligový mistr 2013 s Plzní se uvedl velmi dobře a patřil ke kandidátům olympijské nominace, jenže když se ozvali zástupci New York Rangers, kývl a podepsal smlouvu do konce ročníku.

Teď má v kapse další, na sezonu 2018-19. "Jde o dvoucestný kontrakt s určitou garantovanou částkou. Marek nechce opouštět boj o NHL, v organizaci Rangers cítí šanci. Proto se takhle rozhodl," říká Sivek s tím, že šestadvacetiletý rodák z Písku původně zvažoval i možnosti z Evropy. "Není tajemstvím, že tam byl zájem z Plzně, odkud odchází Miroslav Svoboda. Ale Marek chce ještě zůstat v Americe, má pořád motivaci směrem k NHL," dodává hráčův zástupce.

Čtyři předchozí sezony strávil Mazanec v organizaci Nashvillu, za který absolvoval celkem 31 utkání NHL. Loni před startem KHL posílil Slovan Bratislava, stihl 23 startů v Kontinentální lize, načež znovu zvedl kotvy a zamířil na farmu Jezdců. Totéž bude platit také v následujícím období, na které se Mazanec bude chystat individuálně doma v Plzni.

Foto: sport.aktuality.sk

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz