Návrat jako hrom: zpátky do Znojma míří kanadský sniper!

Foto: Kamila Chmel, hcorli.cz

10. června 21:26

Ondřej Mach

Další hodně zajímavé jméno hlásí před novou sezonou Znojmo. Orli se domluvili na obnovení spolupráce s kanadským útočníkem Anthonym Lucianim. Klub o tom informoval na svých webových stránkách.

Fanshop národního týmu

„Pevně věříme, že nás Tony posune k příčkám, kde všichni tajně chceme být. Znojemské prostředí zná, přirostlo mu to tady k srdci a má ke klubu vztah," těší znojemského prezidenta Pavla Oheru. 

„Navíc přilétá už nyní, protože v Kanadě jsou kvůli koronaviru zpřísněná opatření, tak aby mohl s mužstvem trénovat," dodává Ohera. 

„Pevně věříme, že nás Tony posune k příčkám, kde všichni tajně chceme být."

Jedenatřicetiletého Lucianiho předchází pověst střelce. Není se čemu divit, vždyť nesmírně produktivní byl v podstatě všude, kde působil. 

Rodák z kanadského Ontaria se do Evropy vydal před sezonou 2015/16, po štacích v Norsku a Itálii se ale nakrátko vrátil do zámoří. 

V roce 2017 se však upsal Nitře a od té doby už hrál jen na starém kontinentu. Dres Orlů oblékl poprvé během ročníku 2018/19 a na jihu Moravy si vybudoval velmi solidní renomé. 

Druhý rok ve Znojmě byl dokonce druhým nejproduktivnějším hráčem tehdejší EBEL ligy! S klubem se na pokračování dohodl i po přesunu do třetí české nejvyšší soutěže, vinou koronaviru ale zasáhl jen do pěti utkání. 

„Znojemské prostředí zná, přirostlo mu to tady k srdci a má ke klubu vztah."

Krátce se mihl v Kometě nebo Litoměřicích, zbytek sezony pak dohrál v týmu Dornbirner EC. V mezinárodní ICEHL za čtrnáct utkání nasbíral 24 bodů (9+15). 

Teď se Luciani vrací tam, kde více než dva roky zářil. V dresu Znojma začne už svou čtvrtou sezonu. 

Soupiska Aqotec Orli Znojmo

Brankáři: Dominik Groh, Pavel Kantor.

Obránci: Jan Bartko, Ryan Culkin, Filip Haman, Adam Sedlák, Dávid Stránský, Dominik Tejnor, Jordon Southorn.

Útočníci: Filip Ahl, Sebastian Gorčík, Jakub Köver, Michal Kvasnica, Radim Matuš, Vojtěch Němec, Vladimír Oščádal, Radek Prokeš, Tomáš Svoboda, Ondřej Svoboda, Anthony Luciani.

Foto: Rostislav Pfeffer, hcorli.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz