Návrat: Jiří Doležal jde z Litvínova do prvoligové Slavie

Foto: Petr Vančura, hc-slavia.cz

Jiří Doležal po dvou letech oblékne sešívaný dres. Dvaatřicetiletý útočník podepsal se Slavií smlouvu do konce sezony. Do Litvínova, kde doteď působil, bude mít střídavé starty.

Nový fanshop

Doležal odehrál v této extraligové sezoně dvanáct zápasů s bilancí 1+0. Je druhým hráčem Litvínova, který se v prosinci uchýlil do WSM Ligy – před týdnem se vrátil do Kladna veterán Miloslav Hořava.

Doležal byl u posledních velkých úspěchů Slavie: v roce 2008 s ní vyhrál titul a v dalších letech bral stříbrou a bronzovou medaili. Jeho individuálně nejpovedenější sezonou v extralize zůstává ta s datováním 2008/2009 – tehdy se v 70 zápasech blýskl šestnácti góly a dvanácti asistencemi. 

Byl ovšem také u sestupu v roce 2015. Doležal zůstal v kádru Slavie i po pádu do první ligy, ale jen na chvíli – na začátku sezony v týmu skončil a zamířil do litvínovské organizace, kde hrál až do letošního roku. Občas vypomáhal i farmě v Mostě. 

V nejvyšší soutěži celkově nastoupil k 568 duelům (71+69).

Pomůže nyní Slavii zpátky mezi elitu? Nastoupit by mohl už v neděli proti Frýdku-Místku. Mimochodem: z posledního mistrovského kádru v klubu dále působí obránci Pavel Kolařík, Jiří Drtina a Jan Novák.

A ještě jedna poznámka na okraj: ve WSM Lize bojuje i Doležalův mladší bratr Tomáš, který hostuje v Přerově. Jejich otec Jiří nyní trénuje slávistickou mládež.

Soupiska HC Slavia Praha

Brankáři: Dominik Frodl, Patrik Polívka.

Obránci: Jan Pohl, Jaroslav Kasík, Jindřich Barák, Jiří Drtina, Jan Novák, Jan Holý, Pavel Kolařík, Antonín Růžička, Marek Ryzák.

Útočníci: Marek Račuk, Lukáš Krejčík, David Šafránek, Zdeněk Doležal, Lukáš Nedvídek, Jiří Doležal, Martin Ondráček, Václav Jankovský, Zdeněk Kubica, Martin Kadlec, Lukáš Endál, Václav Krliš, Martin Šagát, Petr Tejral, Tomáš Šmerha, Denis Heldák, Aleš Furch, David Šteiner.

Jiří Doležal v litvínovském dresu.

Jiří Doležal v litvínovském dresu. | Foto: hcverva.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz