Návrat k bývalým parťákům. Honzík je zraněný, Vervě pomůže Petrásek

Foto: Hynek Haruda, hcverva.cz

Hokejisté Litvínova nemohou počítat s Davidem Honzíkem, který se zranil na tréninku, vedení klubu proto reaguje a hlásí návrat svého bývalého gólmana. Na výpomoc přichází Michael Petrásek, jenž letos chytá Chance ligu za přerovské Zubry.

Esport hokejová liga

Michael Petrásek strávil v Litvínově čtyři sezony, po té minulé zamířil do Přerova a působí v Chance lize. Letos má zatím na kontě 12 zápasů. V minulosti překonával zdravotní potíže, v ročníku 2018-19 stihl mezi extraligovými mantinely devět utkání základní části a další tři ve skupině o umístění.

Nyní se Petrásek vrací k bývalým parťákům, vytvoří dvojici s Jaroslavem Janusem. David Honzík je na marodce od počátku týdne, kdy se zranil na tréninku a s týmem neodjel k předehrávce do Mladé Boleslavi. Tam Verva vybojovala nečekané vítězství 6:4, ačkoli po dvou třetinách prohrávala 1:4.

Michael Petrásek.

Michael Petrásek. | Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz

Nový kouč Vladimír Kýhos během druhé pauzy stáhl Januse a do branky poslal extraligového nováčka Šimona Zajíčka. Gólman litvínovské juniorky udržel čisté konto.

„Od Jardy Januse se to nějakým způsobem pořád odráželo. Vypadalo to, že není ve své kůži. Kdy jindy tam toho nového kluka dát, aby si to okoštoval. Můžu říci, že podal dobrý výkon. I když těch střel tolik nebylo, tak premiéru si odbyl slušnou," chválil novice Kýhos.

Hokejisté Litvínova ve městě aut navázali na nedělní skalp Vítkovic, dnes se představí v Olomouci a pokusí se o zisk dalších bodů. Uvidíme, jestli do branky půjde Jaroslav Janus, nebo si ostrý návrat do týmu Vervy vyzkouší Michael Petrásek. Brankář Zubrů bude Litvínovu k dispozici minimálně po dobu nucené absence Honzíka, z Přerova má vyřízené střídavé starty.

Soupiska HC VERVA Litvínov

Brankáři:
David Honzík, Jaroslav Janus, Šimon Zajíček, Michael Petrásek.

Obránci:
Marek Baránek, Lukáš Doudera, Adam Jánošík, Karel Kubát, Patrick Kudla, Tomáš Pavelka, Jiří Říha, Jan Ščotka, David Štich.

Útočníci:
František Gerhát, Martin Hanzl, Martin Havelka, Filip Helt, Viktor Hübl, Richard Jarůšek, Ondřej Jurčík, Lukáš Kašpar, František Lukeš, Samson Mahbod, Juraj Mikúš, Jan Myšák, Jakub Petružálek, Michal Trávníček, Lukáš Válek, Pavel Zygmunt.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz