Návrat, nebo definitivní konec? V Dynamu už mají o Hovorkovi jasno

Foto: hcdynamo.cz

13. prosince 2019, 16:31

Adam Bagar

Po příchodu nového trenéra Milana Razýma byl v Pardubicích ve hře návrat slovenského útočníka Marka Hovorky, jenž byl před časem vyhozen kvůli údajnému špatnému vlivu na tým. Už je jasno, v probíhajícím ročníku se už v dresu Dynama nepředstaví.

Esport hokejová liga

„S Markem jsme se sešli a vyhodnotili celou situaci, kvůli které byl z týmu vyřazen. Společně s vedením klubu jsme se domluvili, že se k týmu zpět nepřipojí,” řekl pro klubový web hlavní trenér Milan Razým, který se o Hovorku zajímal.

„Ptal jsem se na něj i na Tomáše Rolinka. Nějaké odpovědi jsem dostal, asistent Petr Čáslava u mužstva byl. Ale rád bych o tom mluvil ještě s kabinou, protože názor týmu je pro mě velmi důležitý,“ uvedl tehdy osmapadesátiletý kouč.

„S Markem jsme se sešli a vyhodnotili celou situaci, kvůli které byl z týmu vyřazen. Společně s vedením klubu jsme se domluvili, že se k týmu zpět nepřipojí.”

„Jeho návrat je jednou z možností. Jde o koncového hráče, navíc praváka, kterých je tu nedostatek. V minulé sezoně byl v baráži nejlepším střelcem týmu. Uvidíme, pokusíme se najít společnou cestu, pokud bude i kabina pro,“ dodal.

Podle předchůdce Radka Bělohlava by to nebyl dobrý krok. „Nedovedu si představit, že by se měl vrátit. To hráčům opravdu nepřeju. Porušil pravidla, neplnil úkoly, neposlouchá trenéra. Hráči s ním nekomunikovali,“ líčil pro iSport.cz.

Bělohlav už dřív mluvil o Hovorkově špatném vlivu na tým. „Zaskočilo mě to, protože Pardubice mi přirostly k srdci. Teď cítím velkou křivdu, že se na mě hází taková špína. Nevím proč, ale strašně mě to mrzí,“ říkal útočník pro Hokej.cz.

Nyní se definitivně loučí. „Markovi moc děkuji za odvedené služby pro Dynamo a přeji hodně štěstí v další kariéře,” řekl za vedení Dušan Salfický. Sedmigólový hrdina z jarní baráže v aktuální sezoně zapsal za 16 utkání jen šest bodů.

Soupiska HC Dynamo Pardubice

Brankáři:
Ondřej Kacetl, Pavel Kantor, Tomáš Vlk.

Obránci:
Oscar Eklund, Rhett Holland, Michal Hrádek, Michal Ivan, Jan Kolář, Jakub Mert, Juraj Mikuš, Karel Nedbal, Jan Oliva, Tomáš Voráček, Jan Zdráhal.

Útočníci:
Matěj Beran, Matěj Blümel, Jiří Bucek, Johan Harju, Denis Kindl, Robert Kousal, Matouš Kratochvil, Denis Kusý, Martin Látal, Michal Machač, Ondřej Machala, Jan Mandát, Ondřej Matýs, Michal Pochobradský, Patrik Poulíček, Michal Rouha, Radoslav Tybor, Roman Vlach, Daniel Voženílek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz