Návrat odchovance? O smlouvu v Motoru bojuje bývalý hráč Mountfieldu

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Českobudějovický Motor dával v minulosti některým hokejistům příležitost, aby podstoupili zkoušku a vybojovali si smlouvu. Platí to i letos. Prvním hráčem, jenž uzavřel zkušební kontrakt, je útočník Lukáš Vopelka (na snímku).

partneři českého hokeje

Odchovanec Motoru by se mohl vrátit ke kořenům, předpokladem je, aby přesvědčil trenéra Václava Prospala v průběhu přípravy na nový ročník. Loni se totéž povedlo kupříkladu Ivanu Lytvynovovi, podobným způsobem si řekl o návrat zkušený Jiří Šimánek.

Čtyřiadvacetiletý Lukáš Vopelka se pokusí o totéž. Aktuálně byl bez angažmá, naposledy oblékal dres Orlů ze Znojma, za které i s play off sehrál 13 utkání EBEL. Předtím oblékal dres hradeckého Mountfieldu, ročník 2019-20 začínal pod vedením trenéra Jakuba Petra ve Vítkovicích.

V uplynulé extraligové sezoně stihl celkem 20 zápasů a dvě nahrávky, nyní by se rád mezi mantinely nejvyšší soutěže proháněl jako hráč Motoru. Jak klub uvádí na svém webu, Vopelka uzavřel s českobudějovickým klubem zkušební smlouvu a dostane šanci prosadit se do kádru extraligového nováčka.

Vopelka se do Motoru vrací poprvé od ročníku 2010-11, kdy nastupoval za tamní dorost. Poté odešel do Švédska, působil v Örebru, kde si několikrát zahrál v utkáních elitní SHL. V sezoně 2015-16 byl hráčem týmu Vita Hästen z druhé nejvyšší soutěže ve Švédsku.

Posléze si se Slovanem Bratislava vyzkoušel ruskou Kontinentální ligu a také vypomohl Dukle Trenčín. Od léta 2017 nastupoval za hradecký Mountfield. Šikovný útočník patřil k pravidelným mládežnickým reprezentantům, v roce 2014 byl členem reprezentační osmnáctky, která na šampionátu ve Finsku vybojovala stříbrné medaile.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz