Návrat po téměř roční pauze. Útočník Černý jde na Slovensko

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

25. listopadu 2020, 13:49

Václav Jáchim

Téměř rok byl bez hokeje, teď Jakub Černý hlásí návrat. Bývalý útočník Litvínova, Karlových Varů či Chomutova míří k východním sousedům, bude hrát za Spišskou Novou Ves. Účastník druhé nejvyšší soutěže na Slovensku o tom informuje na sociálních sítích.

O Kapku lepší hokej

Jakub Černý má za zády zajímavou kariéru. Soutěžní zápasy hrál naposledy během loňského ročníku, kdy pomáhal prvoligovému Chomutovu. Za Piráty stihl 14 utkání Chance ligy a osm nahrávek, v polovině letošního ledna ovšem severočeský klub oznámil, že se s Černým nedohodl na podmínkách další spolupráce. A zkušený útočník se rozloučil.

Od té doby nikde nehrál, návrat mezi mantinely hlásí až teď. Někdejší reprezentant, jenž si jediný mezistátní start připsal během sezony 2009-10 v utkání se Slovenskem v Košicích, bude hráčem Spišské Nové Vsi. „Jakub Černý se s vedením dohodl na spolupráci do konce aktuální sezony," informuje klub.

?Útok Novejši naberá na sile?? S radosťou Vám môžeme predstaviť najnovšieho člena nášho A-mužstva, Jakuba...

Zveřejnil(a) HK Spisska Nova Ves dne Úterý 24. listopadu 2020

Třiatřicetiletý rodák z Mostu byl spojen především s litvínovským klubem, kde se prosadil mezi elitu a odehrál 11 extraligových sezon. Účastník MS dvacetiletých 2007 a šampionátu osmnáctek dva roky předtím se mezi mantinely TELH představil také v dresu karlovarské Energie.

Černý stihl i dvě zahraniční angažmá. Působení ve finském TPS Turku netrvalo příliš dlouho, s Juností Minsk ovšem Černý získal na jaře 2016 běloruský titul. Nyní míří do slovenské první ligy, ve Spišské Nové Vsi se potká s bývalým litvínovským spoluhráčem Richardem Rapáčem. Českou nejvyšší soutěž v minulosti hrál také jiný útočník Lukáš Hvila.

Foto: piratichomutov.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz