Návrat ztraceného syna! Prostějov přivedl náhradu za Vlacha

Marek Račuk | Foto: Facebook Comarch Cracovia

S velkými ambicemi buduje soupisku pro nadcházející sezonu vedení prvoligového Prostějova. Do jestřábího hnízda se nyní vrací centr Marek Račuk, který poslední rok působil v polském Krakově.

„Dalo by se říct, že je to takový návrat ztraceného syna,“ hlásí na prostějovských stránkách trenér Martin Štrba.

„Hledali jsme adekvátní – nebo i lepší – náhradu za Romana Vlacha a to vše pevně věřím, že Marek splňuje a svým způsobem hry nám pomůže dosáhnout cíle, který jsme si dali,“ přidává Štrba.

Jednatřicetiletý Račuk v první lize platí za rozdílového hráče: své individuálně nejlepší roky prožil právě v dresu Jestřábů, když sbíral více než bod na zápas a vyhříval se mezi nejproduktivnějšími borci soutěže.

Tým navíc v minulosti vedl jako kapitán. I proto ho později zlanařilo Kladno, kde si střední útočník se skvělým krytím kotouče vyzkoušel podruhé v kariéře extraligu.

Loni v květnu pak Račuka zaujala nabídka Krakova, u našeho souseda mimo jiné premiérově okusil prestižní Ligu mistrů. Teď by měl pomoct k naplnění smělých vizí hanáckého celku.

„Samozřejmě se moc těším, protože v Prostějově jsem byl vždy spokojený,“ pokyvuje rodák z Teplic.

„Hledali jsme adekvátní – nebo i lepší – náhradu za Romana Vlacha.“

„Po sezoně jsem měl hned jasno a chtěl jsem se vrátit. Co se tu za poslední dva roky dělo mi prostě říkalo, že chci být v tomhle týmu,“ vysvětluje Račuk.

Jestřábi na jaře podruhé v řadě dokráčeli až do semifinále play off a do budoucna opět pomýšlejí na nejvyšší příčky. Klíčové je, že se podařilo udržet pohromadě kostru současného týmu. Většími změnami projde pouze obrana.

Tvořící se kádr LHK Jestřábi Prostějov

Brankáři: Jaroslav Pavelka.

Obránci: Martin Pěnčík, Aleš Poledna, Tomáš Hanousek, Petr Šidlík. 

Útočníci: Vilém Burian, Petr Hašek, Jakub Illéš, Tomáš Jáchym, Tomáš Jiránek, Jan Maruna, David Ostřížek, Jan Slanina, Matouš Venkrbec, Jan Veselý, Jiří Fronk, Marek Račuk.

Foto: kozel83.rajce.idnes.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz