Návrat ztraceného syna: Zelenkov vyřídil vízum a je zpátky v Opavě

Foto: facebook.com/hcslezan

6. listopadu 2019, 12:40

Jan Šimek

Více než tři týdny se museli opavští hokejisté obejít bez Gleba Zelenkova. Tomu vypršela platnost víza, a tak se ruský útočník musel vrátit zpátky domů.

partneři českého hokeje

„Momentálně moc nevíme, jak to s ním vypadá. Chtěl bych jej každopádně zpátky za každou cenu,“ vykládal opavský trenér Pavel Zdráhal v polovině října, kdy Gleb Zelenkov odcestoval zpátky do Ruska.

Dvacetiletý dravec totiž musel řešit trable s vízem a pro jeho získání musel absolvovat potřebné administrativní kroky ve své vlasti. Po třech týdnech má nyní Opava svého hráče zpátky.

Zelenkov, který ve 38 duelech uplynulé sezony nastřílel šest branek a na dalších devět jich nahrál, stihl v průběhu probíhajícího ročníku sehrát jen šest utkání s bilancí 2+0. V úterý ale dorazil zpátky do Slezska a brzy by se měl zapojit do hry.

Opavští hokejisté po sérii čtyř vítězství v řadě dvakrát padli. Podlehli Šumperku i Žďáru nad Sázavou. O další body budou bojovat ve středu na ledě Valašského Meziříčí. Podle posledních zpráv ale rodák z Čerepovce do zápasu ještě nezasáhne. Kdy se vrátí na led?

Soupiska HC Slezan Opava

Brankáři: Matyáš Daňa, Kryštof Lamla, René Svoboda.

Obránci: Jan Fědor, Adam Zouhar, Jiří Šindelář, Petr Chalupa, Jan Štindl, Daniel Slavík, Martin Kocián, Dominik Ficek, Jakub Peslar, David Zdeněk, Vojtěch Ševěček.

Útočníci: Šimon Pělucha, Bohumil Herman, Tomáš Rousek, Gleb Zelenkov, Kryštof Kadula, Petr Wolf, Lukáš Peterka, Lukáš Černý, Jakub Hendrych, Vojtěch Kovařík, Jan Šmíd, Lukáš Juhász, Ernest Bochnak, Dominik Pawliczek, René Kysučan, Dominik Cihlář, Vojtěch Kovařík, Jakub Hendrych, Vlastimil Malina.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz