Návrh fanoušků i vzpomínka na Svobodu. Konrád a Klouček ukázali masky

Foto: Alena Zapletalová a FB HC Dynamo Pardubic

Milan Klouček a Branislav Konrád mají nové masky pro novou sezonu. Brankář Olomouce si nechal vybrat nový design dokonce z řad fanoušků.

Fanshop národního týmu

Loni chytal s čistě bílou maskou, ale teď už to tak nebude. Slovenský reprezentant v červnu vyzval fanoušky a ti mohli posílat návrhy. A teď si Konrád vybral.

Na levé straně je moravská orlice a olomoucký sloup Nejsvatější Trojice, na pravé tváři velké logo kohoutů.

Foto: HC Olomouc, návrh Davida Suchého

„Masku jsem dělal spíše čistou, protože mi přijde, že Braňo preferuje jednodušší styl," komentoval design helmy pro klubový web David Suchý, jenž ho vytvořil.

Autor vítězného návrhu přidal na bradu číslo 42 a pak slovenský státní znak. Tam ale možná dojde k menší změně.

„Možná se slovenský znak přesune dozadu a místo něj budou jména dětí. Celá zadní strana bude ostatně v mé režii. Původní nápad se ovšem v drtivé většině zachová,“ potvrdil samotný Konrád pro hc-olomouc.cz.

„Možná se slovenský znak přesune dozadu a místo něj budou jména dětí."

Finální masku by měl mít připravenou do začátku sezonu. „Chtěl bych poděkovat všem, kteří si našli čas a poslali návrh mojí masky," vzkázal.

Pozadu nezůstal ale ani pardubický Milan Klouček.

„Letos jsem ji chtěl více barevnější, minulá byla taková jenom bíla. Chtěl jsem, aby byl výraznější kůň, protože k Pardubicím patří a mně se to líbí," cituje ho facebooková stránka Dynama. 

Foto: Facebook HC Dynamo Pardubice

Na zadní stranu si nechal dát siluetu Pardubic. Pak má každoročně na helmě věci, které tam má více sezon.

O co se jedná? „Vzpomínka na Adama Svobodu, moje přezdívka, logo Saves help a česká vlajka," prozrazuje.

„Chtěl jsem, aby byl výraznější kůň, protože k Pardubicím patří."

Zesnulého brankáře Svobodu si Klouček připomíná skrz číslo 31 a jeho iniciály.

Maska je udělaná napůl matná a napůl lesklá.

„Někde je vidět, že se třpytí, někde zase matný povrch. Okem diváka z hlediště to sice není vidět, ale zblízka jsou vidět různé malé detaily jako znáčky nebo nápisy," dodává třiadvacetiletý brankář. 

? Do druhé části letní přípravy vstoupil Milan Klouček s novou maskou pro nadcházející ročník. Takto ji popsal: „Helmu...

Zveřejnil(a) HC Dynamo Pardubice dne Úterý 20. července 2021

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz