Názory od ledu: Kdo z mladíků zaujal prvoligové manažery na MSJ?

Foto: Karel Dvořáček, sportyusti.cz

Máme tu další díl rubriky Názory od ledu. Tentokrát se prvoligoví manažeři vyjádřili k uplynulému mistrovství světa juniorů a nechyběl ani pohled na muže mezi tyčemi.

Partneři Českého hokeje

Na otázky k sezoně Chance ligy odpovídají: Bedřich Ščerban (bývalý vynikající obránce a nynější jednatel HC Dukla Jihlava), Jan Čaloun (olympijský vítěz z Nagana, v současnosti sportovní jednatel HC Slovan Ústí nad Labem), Daniel Tobola (jednatel VHK ROBE Vsetín), Marek Hedbávný (šéfredaktor hokej.cz s dlouhodobou specializací na Chance ligu) a Patrik Rimmel (dlouholetý manažer Havířova, dnes manažer Vítkovic).

Jaký dojem na vás udělali na MSJ hráči nastupující v Chance lize?

Bedřich Ščerban: „Vezmu to z celkového hlediska. Musím říct, že jsem neočekával, že bychom měli šanci na medaili. Člověk samozřejmě ve skrytu duše doufá, že bychom mohli mít štěstí a získat ji, ale to se nestalo. Není daleko doba, kdy jsme se při dvacítkách vyloženě báli, abychom nesestoupili. V tomhle směru se to zlepšilo, ale k medaili máme pořád daleko. Pozitivem je skutečnost, že hráči hráli jako tým, což v minulosti nebývalo pravidlem. Někdy se tam jeli hráči vyloženě předvést skautům, tentokrát byli všichni ochotní obětovat osobní zájmy těm týmovým. Z jednotlivců mě zaujal Martin Lang."

Daniel Tobola: „Jako tým jsme neobstáli, není to pro mě žádné překvapení. Je to obrázek toho, kam a jak se ubírá náš dospělý hokej. Špatná práce. Pořád se neslyší na to, že v soutěžích je moc týmů a podobně. Co se týká individualit, když jsme hráli s Litoměřicemi, tak jsem si všiml Martina Langa. Vyčníval a stejně jsem ho vnímal i na tom turnaji. I když v Litoměřicích mají tihle hráči spíš druhotnou roli – když hráli s námi, tak spoléhali především na ty zkušené kluky. Je to jejich rozhodnutí a jejich volba, ale říkají tomu Dukla, tak to asi není dobře."

Patrik Rimmel: „Individuálně bych to nechtěl hodnotit, ten mančaft působil jako tým. Výsledky byly takové, jaké byly. Dobrá výhra nad Ruskem, ale je pravda, že v té největší rychlosti se už nedokážeme dovednostmi rovnat těm top týmům. Tak to je. Většina mladých hráčů, kteří nastupují v extralize, má malý ice time, takže je dobře, že ti další nastupují v Chance lize, kde hrají víc. Ale neřekl bych, že by mezi našimi někdo vynikal, nebo naopak propadl."

Jan Čaloun: „Už jsem na to odpovídal několikrát, náš tým odvedl podle mě na turnaji výbornou práci. Co se týče nasazení a obětavosti, určitě ano. Druhá věc je ta, že za dalšími světovými velmocemi zaostáváme v individuálních dovednostech, na tom ti kluci musí neustále pracovat. Mají na to ještě prostor, protože jsou mladí. Chtěl bych zmínit Karla Klikorku, který nám pomáhá v Ústí z Mladé Boleslavi. Podle mě je to na ledě zdravě drzý obránce, který má šanci v budoucnu hrát extraligu, a pokud na sobě bude tvrdě pracovat, tak se může dostat i do českého nároďáku. Stejně tak se mi líbili kluci z Plzně: David Jiříček a Martin Lang." 

Marek Hedbávný: „Ale jo, na to, že opravdu tolik hráčů z Chance ligy hrálo na MSJ, ostudu neudělali. Vždyť porazili Rusko... Já osobně mám rád herní projev Michala Teplého. Je to hráč, co to hraje hlavou a dokáže dát hře myšlenku. Bojovníků bylo v týmu dost, ale takových kreativních hráčů je málo. Ale neříkám, že byl nejlepší. Čekalo se určitě mnohem víc. Líbili se mi Jakub Rychlovský, toho mám opravdu rád ze zápasů první ligy, kde je už teď rozdílový hráč. A pak taky Adam Raška. Jeho nasazení je prostě mimořádné. Přitom v první lize až tak výrazný nebývá. Potěšil mě i Radek Kučeřík, který měl ohromný ice time. Působení v Přerově mu evidentně dost pomohlo."

Foto: Roman Turovský, hcplzen.cz

Který brankář Chance ligy letos podává nejlepší výkony?

Bedřich Ščerban: „Těžko se mi to hodnotí, protože s většinou týmů jsme odehráli jen jeden zápas a s některými jsme se ještě nepotkali vůbec. Když pominu naše kluky, tak bych řekl Ondra Kacetl, který byl v Přerově. Ten potvrzuje svou kvalitu."

Daniel Tobola: „Za mě asi Honza Brož z Jihlavy. Celkově to má Jihlava postavené na brankářích a Honza chytá velmi dobře."

Patrik Rimmel:  „Dobře chytá Košarišťan na Kladně a Muštukovs v Porubě. Stejně tak mají dobré gólmany v Jihlavě. Zmínil bych ještě Lukáše Klimeše, který má ale letos v Přerově minimum zápasů a do doby svého odchodu do Třince byl výborný Ondřej Kacetl."

Jan Čaloun: „Nejsem úplně povolaný na to, abych na tuhle otázku odpovídal. Přiznám se, že gólmany až tolik nesleduju, není to moje parketa. Vždycky se dívám především na hru útočníků, přemýšlím o jejich zakončení a uvažuju, jak by se dané situace daly z jejich pohledu vyřešit. Mimochodem, právě koncovka byla naší slabinou na mistrovství světa juniorů. Tam se ukázaly ty chybějící individuální dovednosti. Většina střel byla do gólmana a předem signalizovaných, čitelných. Chyběl nám tam moment, kdy by někdo dokázal udělat něco překvapivého." 

Marek Hedbávný: „Těžká otázka. Když už nebudeme počítat Ondřeje Kacetla, tak je to dost vyrovnané. Není tam někdo, kdo by vyloženě převyšoval ostatní. V úvodu sezony bych řekl Martina Michajlova, teď bych se přikláněl k Ervinsi Muštukovsovi. Protože mi přijde, že výkony má v lize nejvyrovnanější. Opravdu mile mě překvapil. Člověk nevěděl, co od něj čekat, na svůj věk má ale evidentně pořád velkou chuť hrát hokej a poctivě trénovat. Nedostává hloupé góly, to je jeho největší přednost."

Foto: Alena Zapletalová, hokejprerov.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz