Nečekané loučení, Mallet opouští Kometu! Zůstane v TELH, nebo zvolí cizinu?

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

Už se zdálo, že soupiska Komety pro novou sezonu bude víceméně kompletní, teď ale doznala nečekané změny. U mistrů republiky 2017 a 2018 končí Alexandre Mallet, kanadský útočník se po vzájemné dohodě loučí a hledá si nové angažmá. Hokej.cz o tom informoval hráčův agent Michal Sivek ze společnosti Eurohockey Servis, odchod důrazného bojovníka potvrdila na svém webu také Kometa.

Chance liga na Hokejka TV

Sedmadvacetiletý rodák z kanadského městečka Amqui v provincii Quebec byl Kometě věrný od sezony 2016-17, kdy do Brna přišel z Pardubic. Výborný bruslař okamžitě zapadl do sestavy a klubu pomohl k mistrovskému titulu. V další sezoně měl výborné statistiky: i s play off sehrál 65 zápasů, vstřelil celkem 19 branek a nasbíral 35 bodl. A znovu z toho byl triumf v play off!

Uplynulá sezona už se Malletovi tolik nepovedla, přesto brněnskému klubu odvedl své. Po dvou mistrovských titulech vypadli Brňané v semifinále play off s Libercem a majitel Libor Zábranský přistoupil k některým změnám. O Malletovi dlouho nepadla řeč, mělo se za to, že pokračuje. Leč kanadský vlasáč nakonec tým opouští.

„Alexandre je Kometě vděčný za šanci a za to, že mohl být součástí dvou mistrovských týmů. V Brně prožil krásné období kariéry, teď se dívá dopředu. Aktuálně řešíme jeho další angažmá," přibližuje Michal Sivek.

Představitelé Komety přivedli do ofenzivy Lukáše Kucseru a Jakuba Lva, znovu bude k dispozici Tomáš Plekanec. V kariéře pokračuje Martin Erat, hostování v Dynamu ukončil stále se lepšící Luboš Horký, ze zámoří je zpátky Pavel Jenyš. 

Přetlak v útoku stál Malleta nakonec místo, teď je otázkou, kam povedou jeho další kroky.. Zůstane v Tipsport extralize, kde si udělal kvalitní jméno? Nebo se vydá do ciziny – třeba do EBEL nebo německé DEL, kde je o zámořské hráče tradičně zájem?

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

„Uvidíme. Alexandre je otevřený všemu. Počátkem týdne přiletěl z Kanady do Vídně, následoval přesun do Brna, kde si sbalil osobní věci. Teď je v Praze a individuálně trénuje. Je okamžitě připraven zahájit nové angažmá," připomíná hráčův zástupce.

Na našem kontinentu působill Mallet od léta 2016, kdy posílil Pardubice. Předtím hrál za různé kluby Quebeckou juniorskou ligu, farmářskou AHL a nižší zámořskou ECHL.

Změny v HC Kometa Brno

Příchody:

Jakub Lev (Ú, Vítkovice)
Lukáš Kucsera (Ú, Vítkovice)
Filip Pyrochta (O, Milwaukee, AHL)
Pavel Jenyš (Ú, Manchester, AHL)
Lukáš Klimeš (G, Přerov)
Luboš Horký (Ú, Pardubice)
Tomáš Plekanec (Ú, Kladno)

Odchody:

Bedřich Köhler (Ú, Zlín)
Michal Barinka (O, neznámo)
Zbyněk Michálek (O, neznámo)
Martin Dočekal (Ú, Sparta Praha)
Leoš Čermák (Ú, konec kariéry)
Tomáš Vondráček (Ú, Karlovy Vary)
Alexandre Mallet (Ú, neznámo)

Aktuální soupiska HC Kometa Brno

Brankáři:
Marek Čiliak, Karel Vejmelka, Lukáš Klimeš.

Obránci:
Ivan Baranka, Tomáš Bartejs, Michal Gulaši, Daniel Kowalczyk, Radek Kučeřík, Tomáš Malec, Dalimil Mikyska, Ondřej Němec, Filip Pyrochta, Jan Štencel.

Útočníci:
Petr Holík, Luboš Horký, Jan Hruška, Petr Kratochvíl, Lukáš Kucsera, Silvester Kusko, Jakub Lev, Erik Meluzín, Tomáš Mlynář, Peter Mueller, Jakub Orsava, Karel Plášek mladší, Jan Süss, Martin Zaťovič, Pavel Jenyš, Tomáš Plekanec.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz