Něco do kasy hodím, směje se Kašpar po skalpu „své“ Komety. Věří v impuls

Foto: Michal Eger, hc-kometa.cz

Kometa završila pětizápasovou sérii domácích duelů zápasem proti Litvínovu. Tomu skvěle vyšel začátek. Na co sáhl, z toho byl gól – a Lukáš Dostál při druhém extraligovém startu vyklízel brankoviště už po první třetině. Domácí ve zbytku utkání dotahovali, ale Verva vždy našla cestu k odpovědi a tři body si utéct nenechala. „Doufám, že tohle bude impuls do dalších zápasů a že nám to pomůže,“ řekl po výhře 5:3 útočník Lukáš Kašpar, který svůj bývalý klub zlomil gólem a asistencí.

Jágr Chance liga

Modrobílí v duelu na svém ledě byli favoritem, Verva však předvedla vydařenou úvodní dvacetiminutovku. „V první třetině jsme dali tři góly a jen jeden jsme dostali. V celém zápase jsme se navíc nikdy po inkasované brance nesložili a vždy jsme jeli dál. Troufnu si říci, že jsme více chtěli,“ mínil Lukáš Kašpar. „Překvapený z náskoku jsem nebyl, nevím jak spoluhráči. Prostě jsme dobře začali, napadalo nám to tam. Myslím si, že už byl čas to zlomit, protože jsme se střelecky trápili,“ dodal útočník, který do Litvínova přišel na konci listopadu z brněnské Komety.

Právě on završil druhou trefou v sezoně v dresu Severočechů povedenou půlminutu v úvodní třetině, kdy Litvínov dal dvě branky. „Jsem rád, že mi to tam spadlo, protože momentálně se celému týmu vůbec nedaří dávat góly. Je super, že jsme je tentokrát dali,“ cenil si. I on tak znepříjemnil druhý extraligový start osmnáctiletému Lukáši Dostálovi, který po třech gólech v první části přenechal místo v brankovišti obhájce Karlu Vejmelkovi. To, že by se Dostál z rychlých gólů sesypal, vyloučil. „Je úplně jedno, kolik mu je let. Myslím si, že Dosty je kvalitní gólman. Teď je sice mladý, ale myslím, že o něm ještě uslyšíme,“ složil poklonu svému bývalému spoluhráči.

Ztracené tři body doma, štve Holíka porážka 3:5

Kometa po zbytek duelu dotahovala, ale na vyrovnání se nezmohla. Kašpar v oslabení připravil gól na 4:2, s Vervou však nezacloumalo ani další rychlé snížení z hole Ondřeje Němce. „Je to určitě nepříjemné, stávat by se nám to nemělo. Bylo to to stejné, jako když jsme dostali gól na konci druhé třetiny. Pro druhý tým je to strašná vzpruha, nicméně my to ubojovali a máme výhru,“ popsal klíčové momenty nedělní bitvy pod Špilberkem.

Největší starosti měla obrana Litvínova v zápase s údernou první lajnou Komety Mueller-Holík-Zaťovič, která byla u všech branek. Úderné trio zaznamenalo sedm kanadských bodů, celkově jich pak má v sezoně už 107! „Zaměřovali jsme se na celý tým, oni se všichni snaží hrát stejně. První útok je trošku specifický, více jezdí a mají více volnosti. Připravit se na ně vyloženě nedá, jde spíš o to dávat pozor, když jsou na ledě,“ prozradil recept na možné bránění elitní formace Brna.

Verva rozhodla v oslabení, prsty v tom měl Kašpar

Sám také zmínil, že utkání pro něj zase tak speciální náboj nemělo. „Pro mě osobně to těžké nebylo. Samozřejmě jsem tu hrál, ale takové zápasy prostě bývají. Už jsem jich odehrál v kariéře více, motivace byla o něco větší, ale je to dané i tím, proti komu jsme hráli. Teď jsme strašně rádi, že jsme urvali tři body, protože jsme je moc potřebovali,“ částečně se opakoval mistr světa z roku 2010. Vypsal proti bývalému zaměstnavateli nějakou speciální odměnu v kabině? „Něco do kasy hodím,“ pousmál se.

Litvínov zlomil nepříznivou bilanci a po třech zápasech, kdy vždy vyšel bodově naprázdno, zaznamenal tříbodové vítězství. Navíc nasázel pět branek, což je o jednu méně, než v předchozích čtyřech duelech dohromady. „Hodně důležité body, protože z posledních čtyř zápasů jsme vyhráli jen jednou. Navíc, jak jsem říkal, dáváme strašně málo gólů. Doufám, že tohle bude impuls do dalších zápasů a že nám to pomůže,“ věří v lepší zítřky zkušený Lukáš Kašpar.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz