Nedohrané play off? Obrovská škoda, mrzí Györiho. Kluky hokej bavil

Foto: hctabor.com

19. března 21:22

Ondřej Mach

Po loňské neúspěšné sezoně obsadili ve skupině Střed druhé místo a těšili se na play off. Hokejisté Tábora nakonec kvůli pandemii koronaviru do vyřazovací části nezasáhnou, rozhodně však mají na čem stavět pro příští rok. Uplynulý ročník hodnotil v rozhovoru pro klubový web trenér Arpád Györi.

partneři českého hokeje

„Všechna opatření samozřejmě respektujeme a jsou nutná, ale z čistě sportovního hlediska je to pro nás obrovská škoda. Cítil jsem, že je v mužstvu velmi dobré klima a pohoda. Že kluci prostě chtějí udělat fanouškům radost a završit sezonu úspěchem,“ vypráví devětačtyřicetiletý kouč pro hctabor.com.

Kohouti ročník 2018/19 zakončili na šesté příčce tehdy jižní skupiny, hůř na tom byl už jen Pelhřimov. Přes léto tak klubová soupiska doznala výrazných změn, k Jordánu dorazila řada hráčů: jmenujme si například brankáře Dominika Šorfa, obránce Dominika Havelku nebo útočníka Milana Dančišina.

„Přiznám se, že jsme se až báli toho, jak dobře se příprava odvíjela; obvykle se totiž stává, že ostrý vstup do sezony je pak o to horší.“

A na povedenou přípravu navázali táborští skvělý vstupem do soutěže.

„Přiznám se, že jsme se až báli toho, jak dobře se příprava odvíjela; obvykle se totiž stává, že ostrý vstup do sezony je pak o to horší. Nám ale začátek soutěže vyšel velice dobře, což bylo důležité. V první čtvrtině jsme sice dvakrát prohráli, ale v obou případech to bylo tak trochu smolné,“ říká Györi pro webové stránky klubu.

Foto: Facebook HC Tábor

Nutno zmínit, že skupina Střed byla letos velice vyrovnaná: o nejvyšší příčky bojovalo velkou část sezony hned pět týmů.

„Na prvních pěti místech se to nakonec tahalo do poslední chvíle. Co jsme se tak bavili s lidmi ze skupiny Sever, tam tolik vyrovnaných týmů nebylo. My jsme chtěli začínat play off doma a nijak zvlášť jsme neřešili, jestli budeme druzí nebo čtvrtí. Nakonec se nám podařilo postoupit přímo do semifinále,“ těší trenéra, který mužstvo vede druhým rokem.

„Co jsme se tak bavili s lidmi ze skupiny Sever, tam tolik vyrovnaných týmů nebylo.“

Na konečnou druhou příčku se Tábor dostal díky skvělému úseku v závěru základní části. „Klíčový vzestup přišel už na přelomu prosince a ledna, kdy jsme zvládli derby s Pískem a David Servisem a hned po novém roce na to navázali vítězstvím v Kolíně. V sedmnácti posledních zápasech základní části jsme nakonec prohráli jen třikrát, což bylo výborné. Bylo vidět, jak moc kluky hokej baví.“

Klíčovým aspektem táborského úspěchu se staly dva návraty. Na začátku prosince se z Havlíčkova Brodu vrátil dlouholetý kapitán Jakub Matušík, o měsíc později ho následoval kapitán z uplynulého ročníku David Blažek, jenž studoval ve Švédsku.

Foto: Facebook Fans Club HC Tábor

„Kuba je zkušený hráč, který umí vzít klíčové situace na sebe. Hned v prvním zápase po svém příchodu dal v Příbrami důležitý gól a podobně nám pomohl i v dalších zápasech. Přínosný pro nás byl jednoznačně i další návrat Davida Blažka ze studií ve Švédsku. Věděli jsme, že měl dlouhou herní pauzu, ale on to zvládl velmi dobře, a navíc se mu překvapivě dařilo i střelecky,“ říká Györi na adresu dvou navrátilců.

„Sezona skončila neplánovaně brzy. My jsme se absolutně soustředili na play off a nebyl prostor řešit, co bude dál.“

Přes všechna pozitiva převládá na konci ročníku hořký pocit. Tábor by šel do play off ve skvělé formě a jeho šance by určitě nebyly nízké… jenže zásahem vyšší moci si Kohouti vyřazovací část zahrají nejdřív za rok.

„Sezona skončila neplánovaně brzy. My jsme se absolutně soustředili na play off a nebyl prostor řešit, co bude dál. Teď je čas na to, abych z ní udělal pro vedení klubu nějaký výstup, to ji pak vyhodnotilo a rozhodlo, co bude dál. Nic víc nyní nemá cenu řešit. Myslím si ale, že by byla velká škoda na uplynulou sezonu nenavázat,“ uzavírá táborský trenér.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz