Nedorost o MS i Zohornovi. NHL je v jeho možnostech, říká

Foto: bkboleslav.cz

Světový šampionát se pozvolna dostává do své klíčové fáze. Dosavadní počínání českých hokejistů glosuje Václav Nedorost. Bývalý útočník a nynější funkcionář mluví o marodce, Radimu Zohornovi nebo vyhlídkách pro čtvrtfinále.

Co vám řekl zápas se Švýcarskem?
Potvrdilo se, že Švýcaři jsou velice silní. Od druhé třetiny jsme s nimi měli velké problémy. Na druhou stranu mě potěšil začátek zápasu, kdy na ně kluci vlítli. Řekl bych, že to byl zápas tak nějak podle očekávání.

V čem jsme nejvíc zaostávali?
Celkově v pohybu. Díky tomu dostávali Švýcaři naše obránce pod tlak.

Může to Švýcarsko dotáhnout až k titulu?
Určitě ano, jsou favorité. Ale víte, jak to je, mistrovství prakticky rozhoduje jeden zápas. I my jsme včera mohli dát na 2:0, pak by se zápas dost možná vyvíjel jinak. Švýcarsko je každopádně silné, sebevědomé, ale titul může získat klidně dalších šest týmů.

„Potěšil mě začátek zápasu, kdy kluci na Švýcary vlítli."

Český tým zápolí od začátku šampionátu s marodkou.
Je to nepříjemné, ale i tohle k hokeji patří. Hlavně věřím, že teď už se nikdo další nezraní. Potěšil mě Radim Zohorna, který náš tým oživil. Jeho povolání se povedlo.

Radim Zohorna

Radim Zohorna | Foto: Markéta Křížová

Na to, že před zápasem spal hodinu do něj vletěl jako uragán.
Někdy to je tak, že první zápas po příletu žádnou únavu necítíte. Ta se kolikrát dostaví až po pár dnech, kdy si začnete zvykat na jiné časové pásmo nebo na jiné rozměry kluziště. Věřím ale, že tohle Radima nepotká a že jeho výkony půjdou ještě nahoru. Přeju mu to. Už v zápase proti Švýcarsku byl extrémně platný.

„Povolání Radima Zohorny se povedlo."

Vy ho znáte z Mladé Boleslavi, v čem je jeho největší síla?
Má velmi dobrý styl bruslení. Navíc je vysoký, díky čemuž má velké rozpětí paží a obtížně se mu bere puk. Tohle všechno dává dohromady jako kompletní balíček. Navíc je pořád relativně mladý, takže ještě má šanci se dál vyvíjet.

Má na to, aby se nastálo prosadil v NHL?
V jeho možnostech to je, nicméně na příkladu Radima vidíte, jak obrovská konkurence v zámoří panuje. Radim je výborný hráč, nicméně ani tak nedostane v zámoří nic zadarmo. O to větší kredit si zaslouží všichni čeští hokejisté, kteří se v NHL dokázali dlouhodobě udržet.

„Být natrvalo v NHL je v Radimových možnostech."

Hokejová veřejnost poměrně dost řeší rotaci českých brankářů. Jaký je váš názor?
Upřímně říkám, že brankářům nerozumím. Nevím tedy, co je v ohledu na ně správné. Trenéři mají svou strategii, já hlavně věřím, že do vyřazovacích zápasů najdou toho správného brankáře, který bránu zavře.

Zkusíte odhadnout, kdo bude chytat ve čtvrtfinále?
Netroufnu si na to. Viděl jsem chytat všechny tři brankáře a z pohledu brankářského laika mi jejich výkony přišly hodně podobné.

„Zápasy Finů jsou zatím upracované."

Co čekáte od úterního zápasu s Kanadou?
Bude to generálka před čtvrtfinále. Oba týmy už mají jistotu, že si v něm zahrají, ale podle mě nehrozí, že by někdo něco vypouštěl nebo se šetřil. Všichni vědí, že takhle těžký zápas je čeká i ve čtvrtek, proto se na něj budou chtít co nejlépe připravit.

Je tedy výhoda narazit na nejsilnější soupeře ve skupině až těsně před play off?
Záleží na výsledcích. Když před čtvrtfinále dvakrát prohrajete, psychicky vám to nepomůže. Spíš naopak. Proto věřím, že kluci zápas s Kanadou zvládnou a na čtvrtfinále se dobře naladí.

Jaký dojem na vás dělá druhá skupina?
Překvapili mě Finové. Ti mají velice silný tým, ale jejich zápasy jsou zatím docela upracované. Navíc jakožto na obhájce titulu je na ně doma kladen velký tlak. Američané nepřivezli velká jména, vsadili na mladé kluky, kteří vyčnívají skvělým pohybem a Švédové mají našlapaný tým se spoustou posil z NHL. Ve čtvrtfinále pravděpodobně narazíme na někoho z téhle trojice. Těžko si vybírat.

Foto: Markéta Křížová

logo TipsportSledujte všechny zápasy MS 2023 v ledním hokeji a získejte za registraci 500 Kč na první sázky!

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz