Nedorost po drsném zranění: Morda jak hrom, obratle naštěstí vydržely

Václav Nedorost.

12. ledna 2017, 16:00

Václav Jáchim

Stačilo málo a mohl skončit na týdny v nemocnici. Nebo dopadnout mnohem hůř. Václav Nedorost prožil během kariéry spoustu zranění, teď ho potkala nepříjemnost, s níž zatím neměl žádné zkušenosti. Dvojnásobný juniorský mistr světa inkasoval v duelu s Jěkatěrinburgem ránu od Anatolije Golyševa, ostrý střet odnesl těžkým otřesem mozku. Den poté se naštěstí nepotvrdily obavy z dalších vážných potíží. "Právě jdu od doktora. Absolvoval jsem vyšetření, nemám krvácení do mozku, vydržely i obratle. Tak aspoň něco," uleví si nahlas.

Nový fanshop

Ruský útočník sestřelil Nedorosta v 56. minutě. Záznam potvrzuje, že Golyšev viděl, jak Nedorost bez puku opouští vlastní pásmo, počkal si a pak ho trefil ramenem do hlavy. Podle trenéra Vladimír Krikunova nešlo o faul, jenže to se zkušený kouč Jekatěrinburgu buď díval na televizi hodně z dálky, anebo nezná pravidla. "Kdybych měl puk a Golyšev udělat to samé, asi by to bylo čisté. Klasický strom. Jenže já kotouč už dvě vteřiny nedržel, absolutně jsem na něco podobného nebyl připravený," povídá.

Ze zákroku si naživo nevybaví nic. Jenom tma a prázdno! "Úplné jsem vypnul. Chvilku tam bylo bezvědomí, pak nastal zvláštní stav, kdy jsem prý s okolím komunikoval, jenže já si z toho vůbec nic nepamatuju. I manželka mi říkala, že na mě mluvila. Když o tom přemýšlím, fakt nic nevím," povídá. V prvních chvílích panovaly obavy, zda po nárazu nemá český útočník poškozené obratle. Prodělal těžký otřes mozku, mohly se přidat další komplikace.

Ale Nedorost měl štěstí v neštěstí. "Byl jsem na CT vyšetření, lékaři mě ujistili, že by všechno mělo být v pořádku. On stačí ten otřes mozku. Nikdy v kariéře jsem to neměl, snad jen jednou nějaký slabší," hlásí. Noc na čtvrtek nebyla vůbec příjemná. "Jak mě ten náraz vypnul, byl jsem mimo. Pak jsem přišel k sobě a v noci vůbec nemohl usnout. Zabral jsem někdy ve tři nebo ve čtyři hodiny ráno," popisuje.

Z nejhoršího je venku, ovšem rekonvalescence bude dlouhá. "Bolí mě na hrudi a za krkem, také trošku hlava," přiznává. Příští dva týdny má nařízený absolutní klid. "Nesmím nic dělat, podle doktorů se mám vyhýbat rušným aktivitám a třeba i puštěné televizi. Musíme se teď domluvit, jak vlastně budu následující dny trávit. Zůstanu doma, pěkně v klidu. Nic jiného nezbývá," naznačuje.

Faul od Golyševa už viděl zpomaleně na videu. "Na toho hráče nejsem naštvaný. Kdybych měl mít pifku na každého, kdo mě během kariéry zranil, řeším nějakých padesát hokejistů," povídá s nadhledem. Útočník Jekatěrinburgu udělal zákrok, který dělat nemusel. Minimálně podobnou intenzitou. O případném dalším trestu rozhodne disciplinární komise KHL. "Takové věci hokej přináší. Musím přiznat, že podobnou ránu jsem nikdy nedostal. Zrovna jsem říkal synovi, že to byla morda jak hrom. Padl jsem na led a byl mimo. Nevím, že mě odváželi na pevné desce. Jak jsem se dostal z ledu, jak do nemocnice..." dodává.

Hodnocení zákroku nechá na jiných, sám si počínání soupeře vyhodnotil jako zbytečné. "Přirovnal bych to k situaci, kdy brankář drží dvě vteřiny puk, já k němu přijedu a seknu ho přes ruku, protože jsem ten kotouč viděl nepokrytý. Osobně to nijak neřeším, na toho hráče naštvaný nejsem," opakuje. Druhý den po zápase se mu Golyšev omluvil. Jednak přes spoluhráče Tičara, který loni hrával ve Slovanu, jednak ruský útočník pak poslal vzkaz Nedorostovi prostřednictvím redakcí listu Sport-Express a hokej.cz. "Mrzí mě, co se stalo. Václavova zranění je mi líto, chci se mu omluvit," uvedl Golyšev. "Díky. Nezlobím se na něj. Opravdu ne," vzkazuje útočník Slovanu.

Nucená pauza je pro Nedorosta nepříjemná. I vzhledem k tomu, že jednou podobnou nedávno ukončil. "Šest týdnů jsem marodil s ramenem a po návratu se do toho ještě nedostal." Teď vůbec netuší, kdy se znovu představí v zápasech. O Nedorostovi se navíc spekuluje, že by koncem ledna mohl přejít do mateřského Motoru, pokud tedy Slovan ztratí reálnou šanci postoupit do play off. Ovšem v souvislosti se středečním zraněním jde o teď o velmi předčasné úvahy. "Tohle všechno je ve hvězdách. Dva týdny nesmím dělat vůbec nic, pak uvidíme," doplňuje závěrem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz