Nedvěd neudržel nervy. Po utkání nadával rozhodčím, vyfasoval pokutu

Foto: hcletci.cz

25. listopadu 18:28

Ondřej Mach

Trenér druholigových Letňan Jaroslav Nedvěd pyká za své chování po zápase proti Mostu. Disciplinární komise ho potrestala pokutou ve výši pěti tisíc korun a podmínkou zákazu činnosti na jeden měsíc.

Fanshop národního týmu

K incidentu s rozhodčími došlo bezprostředně po skončení svátečního duelu proti Mostu. Letňany ve třetí třetině ztratily těsný náskok a nakonec prohrály 2:3.

Nedvěd při odchodu do šatny vulgárně napadl hlavního rozhodčího a později nevybíravými výrazy počastoval také jeho čárového kolegu. 

„Ať už byly důvody jakékoliv, v žádném případě nezakládaly oprávnění k tomu, aby se dopouštěl zvláště vulgárního slovního napadání rozhodčích.“ 

„Ať už byly důvody jakékoliv, v žádném případě nezakládaly oprávnění k tomu, aby se dopouštěl zvláště vulgárního slovního napadání rozhodčích,“ stojí v rozhodnutí disciplinární komise na webu Českého hokeje. 

„Trenér má být vzorem pro své svěřence, kdy je povinen se chovat ukázněně, nepodrývat autoritu ani jinak nenarušovat roli rozhodčích a vždy dodržovat pravidla zdvořilosti, dbát cti a důstojnosti jiných osob,“ píše se dál v rozhodnutí.

„Trenér má být vzorem pro své svěřence, kdy je povinen se chovat ukázněně.“ 

Nedvěd tak musí zaplatit pokutu ve výši 5 tisíc korun a obdržel také trest zastavení činnosti na měsíc s podmínečným odkladem do konce dubna. Polehčující okolností bylo, že se předtím podobného prohřešku nedopustil. 

Letňany aktuálně vedou tabulku druholigové skupiny Sever o skóre před Dvorem Králové nad Labem. V listopadu zatím mají na kontě tři výhry a dvě porážky, naposledy ve středu zdolaly Děčín. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz